Meklēt
Izvēlne

4. maijā notiks pirmais Baltā galdauta svētku pikniks

Par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 26. gadadienai Latvijas Mākslas augstskolas un Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komiteja aicina pilsētas iedzīvotājus un ciemiņus jaunatklāt svētku būtību un pievienoties kopīgam piknikam zaļajā zonā pie Mākslas akadēmijas ēkas. 

Latvijas valsts simtgades svinību ieskaņās 4. maijā, dažādās Latvijas vietās notiks Baltā galdauta svētki.
Latvijas Mākslas augstskolu asociācija pievienojas Latvijas valsts simtgades svinību ieskaņā aizsāktajai iniciatīvai rīkot svētkus par godu Latvijas valsts otrajai dzimšanas dienai - vienai no būtiskajām pieturzīmēm valsts simts gados. Baltā galdauta svētku mērķis ir iedibināt un stiprināt tradīciju cilvēkiem pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā, apzināti svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt.
Svētkus aizsāks Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas atklāšana plkst. 10.00 pie restaurētās muzeja ēkas. Pavisam netālu pie Latvijas Mākslas akadēmijas no plkst. 11.00 būs iespēja tuvāk iepazīt 4. maija būtību un iegūt īpašumā savu #PAR balsojuma foto, kā arī nesteidzoties baudīt pasākuma atmosfēru īpaši iekārtotajā Baltā galdauta svētku piknika zonā pie Latvijas Mākslas akadēmijas ēkas Valdemāra ielas pusē. Tāpat ikvienam būs iespēja piedalīties LMA glezniecības, stikla un metāla apakšnozaru studentu rīkotajā performancē, kurā piedalīsies jaunie Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfi.
Valstiskums un kopīgas pulcēšanās tradīcija neparasti ievijusies Latvijas Mākslas akadēmijas vēsturē. Kā liecība par 1918. gada 18. novembra notikumiem ir leģendām apvīts galds. Ilgadējais Latvijas Mākslas akadēmijas rektors, mākslinieks - scenogrāfs Jānis Kuga (1878 - 1969), veidojot māksliniecisko noformējumu vēsturiskajam notikumam, kurā tika likts stūra akmens Latvijas nākamai iekārtai, galdu novietoja uz Rīgas pilsētas Otrā (tagad Latvijas Nacionālā) teātra skatuves, virs tā, apkārt skatuves portālam, paceļot monumentālu Latvijas karogu. Šobrīd galds, uz kura tika parakstīts Latvijas valsts proklamēšanas akts un pie kura tika nolasīta pirmā ministru prezidenta Kārļa Ulmaņa runa glabājas Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības katedrā.
Uz kopīgu Baltā galdauta svētku svinēšanu, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja apskati un kultūras programmas baudīšanu aicina Rīgas dome, LR Kultūras ministrija, LV100 birojs un jauniešu rīcības komiteja, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Latvijas Mākslas augstskolu asociācija. Svētkos aicināts piedalīts ikviens rīdzinieks un pilsētas viesis, ieeja bez maksas.
Mūsu kopīgos svētkus un mākslinieču veidoto performanci, dāvājot krāsas un otas, atbalsta HobbySet SIA, par piknika dalībnieku ērtību un lielisku atpūtu rūpējas “Pupu Maiss”.
Aicinām pieteikties pasākumam: http://ej.uz/q4bx