Meklēt
Izvēlne

4. un 5. februārī LMA notiks Andra Brinkmaņa vieslekcijas

Turpinot atvērto lekciju formātu, Latvijas Mākslas akadēmija aicina apmeklēt kuratora Andra Brinkmaņa divu lekciju ciklu 4. un 5. februārī no plkst. 10.30 līdz 13.45 LMA 2. korpusā (pagalmā).
Kurators runās par atsevišķiem adaptācijas rakursiem, pārskatot mākslas vides procesu attīstību no Aukstā kara līdz globalizācijai, īpaši akcentējot Austrumeiropas kontekstu. Otrajā lekciju ciklā tiks apskatīta kuratora loma, to analizējot ekofiziskā perspektīvā.
Andris Brinkmanis ir neatkarīgs mākslas kritiķis, pētnieks un izstāžu kurators, kurš dzīvo un strādā Venēcijā un Milānā. Izglītojies Latvijas Kultūras Akadēmijā (bakalaura darbs par Starptautiskās Venēcijas biennāles vēsturi) un ieguvis maģistra grādu Milānas Nuova Accademia di Belle Arti jeb NABA (maģistra darbs par mākslas un izglītības nozaru mijiedarbību "Learning Machines"). Kopš 2008. gada koordinē Vizuālās mākslas un kuratorzinību maģistra programu NABA un vada Vizuālās Mākslas nodaļas bakalaura programmu. Kopš 2009. gada pasniedz laikmetīgās mākslas vēsturi bakalaura un kuratorzinību maģistra programmas studentiem. Raksti un recenzijas publicēti žurnālos un laikrakstos "SOUTH as a state of mind", "Corriere della Sera", "Alfabeta", "Flash Art International", "Monument to Transformation", "Studija", "Kultūras Forums". Kopš 2009. gada Andris Brinkmanis ir žurnāla "No Order. Art in a Postfordist society" Starptautiskais redaktors.

Lekcijas pieejamas arī tiem, kas nav LMA studenti, iepriekš piesakoties e-pastā: 

Projektu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds