Meklēt
Izvēlne

7. SEPTEMBRĪ IZSTĀŽU CIKLA “IKNEDĒĻAS ATKLĀJUMS” IETVAROS TIKS ATKLĀTA UĢA ALBIŅA IZSTĀDE “KOMPROMISS”

No 7. līdz 12. septembrim kultūras vietā Tu Jau Zini Kur Tallinas ielas kvartālā norisināsies mākslinieka Uģa Albiņa izstāde “Kompromiss“, kas nedēļu būs skatāma cikla “Iknedēļas atklājums” ietvaros. Mākslinieka darbs reflektē par ietekmi, kāda piemīt lietu sakarībām un darba procesu ietekmējošiem noteikumiem. Šo nosacījumu kopu U. Albiņš definē kā limitējošus apstākļus, kas sevī ietver lietu piederības jēgu jeb attaisno to, kādēļ, piemēram, sadzīves priekšmetu formas ir attiecīgos izmēros un krāsās, kādēļ tām ir attiecīgs novietojums utt.

Mākslas darbam šie ierobežojošie apstākļi ir izteiksmes līdzekļi. Uģis Albiņš to pamato: “Šie apsvērumi ir kā laika fiksējoša ainava, tā nav konstanta vienība, tie mainās līdzi laikam.” Izstādē “Kompromiss” skatāmajā darbā tiks apvienotas dažādas materialitātes, kas pakļautas kompromisiem, kompozīcijai un izveidotajai struktūrai.

Uģis Albiņš (1988) ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu, iegūstot maģistra grādu. Profesionāli darbojies kā 3D mākslinieks un dizaineris, un kopš 2016. gada aktīvi piedalās laikmetīgās mākslas izstādēs un pasākumos. Tostarp piedalījies grupas izstādē “56°24' 57°6'13:56” mākslas centrā RIXC (2016), “DAM (Akūtā māksla)” un “Benetitāles ziedēšana”, galerijā Low (2018), “Black market” laikmetīgās mākslas centrā Kim? (2019) un Rīgas Mazākajā Mākslas un Sporta festivālā (2020).

Mākslinieka daiļradei iespējams sekot šeit LINKS.

Uģa Albiņa ekspozīcijas atklāšana: 7. septembrī, plkst. 19:00

Pasākumu organizē kultūrvieta Tu Jau Zini Kur,
Uldis Trapencieris, Rūdolfs Štamers un Auguste Petre.