Meklēt
Izvēlne

AICINA JAUNIEŠUS PIETEIKTIES KIBERDROŠĪBAS IZAICINĀJUMAM

2024. gadā Latvija pirmo reizi piedalīsies Eiropas kiberdrošības izaicinājumā. Lai nodrošinātu komandas dalībnieku atlasi un sagatavošanu, tiks organizēta nacionālā atlase jeb nacionālais kiberdrošības izaicinājums. Tas norisināsies tiešsaistē, atklātās olimpiādes formātā, kurā varēs piedalīties jebkurš Latvijas valstspiederīgais vecumā no 14 līdz 24 gadiem, kurš apgūst vispārējās vai augstākās izglītības programmu kādā no Latvijā akreditētajām izglītības iestādēm. Nacionālais kiberdrošības izaicinājums norisināsies vairākās kārtas. Plašāka informācija par izaicinājuma norises datumiem un dalības iespējām ir pieejama sadaļā “Reģistrācija”.

Izaicinājuma mērķis ir piesaistīt jauniešu interesi kiberdrošības jomai, sekmēt viņu digitālās un kiberdrošības prasmes un kompetences, kā arī atlasīt labākos kandidātus dalībai Eiropas Savienības mēroga kiberdrošības sacensībās – Eiropas kiberdrošības izaicinājumā. Paredzēts, ka izaicinājums norisināsies tiešsaistē, Latvijas Universitātes platformā edu.lu.lv un tas noritēs trīs kārtās:

  1. kārta – 2024. gada 8. martā;
  2. kārta – 2024. gada 3. un 4. aprīlī;
  3. kārta – 2024. gada 7. un 8. maijā.

Izaicinājums ir valsts līmeņa sacensības jauniešiem, kurā tiks pārbaudītas zināšanas par kiberdrošību un spēju risināt dažādas sarežģītības uzdevumus kiberdrošības un kiberaizsardzības jomā.

Katrs reģistrēts dalībnieks būs tiesīgs piedalīties visās trīs izaicinājuma kārtās, risinot dažādas sarežģītības pakāpes uzdevumus. Lai piedalītos izaicinājumā, dalībniekam jāaizpilda tiešsaistes pieteikuma anketa, kas būs pieejama tīmekļa vietnē kibiz.lv no 2024. gada 19. februāra līdz 2024. gada 1. martam.

Nacionālo kiberdrošības izaicinājumu organizē Aizsardzības ministrija sadarbībā ar CERT.LV, Latvijas Universitāti un Zemessardzes Kiberaizsardzības vienību. Izaicinājumu atbalsta NCC-LV un Eiropas Kiberdrošības kompetenču centrs, un to līdzfinansē Eiropas Savienība.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar Aizsardzības ministrijas Kiberdrošības politikas departamenta Eiropas Savienības kiberdrošības jautājumu nodaļas vecāko referentu Arnoldu Arni Ābelīti (, tālr. 67335030).

Pievienotie faili: