Meklēt
Izvēlne

AICINĀJUMS PIETEIKT DARBUS IZSTĀDEI: "NO ZEMES LĪDZ MĀKSLAI" – LMA KERAMIKAS KATEDRAI 100

Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, absolventi un pasniedzēji (īpaši ar LMA Keramikas katedru saistītie mākslinieki) tiek aicināti piedalīties izstādē, lai kopīgi godinātu LMA Katedras simtgadi.

“NO ZEMES LĪDZ MĀKSLAI” izstādes mērķis ir apvienot Latvijas keramiķu talantu vienotā stāstījumā par radīšanu, kas iemieso dabas spēku ar cilvēku mijiedarbību veidošanas procesā. 1924. gadā Latvijas Mākslas akadēmijā darbību uzsāka keramikas meistardarbnīca, ar spilgtu un bagātu vēsturi tā turpina jaunrades procesus arī šodien. Veidošanas mākslas pratēji ir aicināti godināt LMA Keramikas katedru tās simtgades svētkos, interpretējot radīšanas ideju savos tēlniecības mākslas darbos un paužot mūsdienīgu skatījumu uz pirmsākuma tēmu.

TĒMA
Izstādes ideja aicina atklāt jaunu skatījumu uz eksistences un veidošanas procesiem, dzimšanu un dzīvošanu, senču un vēstures nozīmi, pārdzimšanu un katra dzīvā organisma nozīmi pirmatnējā sākuma nozīmē. Neatklātie jautājumi par pasauli, ticību, dabu, dzīvi, kosmoloģiju un laiku vienmēr ir aktuāli, to interpretēšana ļauj saprast laikmetīga mākslinieka skatījumu uz mūsdienu pasaules ritējumu jaunā gaismā.

IZSTĀDE
2024. gada februāris - marts, Rīgas Svētā Pētera baznīca.
Latvijas Mākslas Akadēmijas mākslas vēstures un teorijas apakšnozares bakalaura studenti izsludina pieteikšanos dalībai  izstādē “NO ZEMES LĪDZ MĀKSLAI”, pieteikties var līdz 15.12.2023.

Pieteikuma anketa un nolikums: https://ej.uz/nozemeslidzmakslai-anketa