Meklēt
Izvēlne

AICINĀJUMS PIETEIKT REFERĀTUS LMA 3. STARPTAUTISKAJAI ZINĀTNISKAJAI KONFERENCEI

2023. gada 15.–16. jūnijā notiks ikgadējā Latvijas Mākslas akadēmijas starptautiskā zinātniskā konference, kuru organizē LMA Doktorantūras programma. Šī gada konferences tēma: “Konflikts kā procesu katalizators”.

Konference tiek rīkota globālu konfliktu laikā, kad ģeopolitisko stresu katras valsts iedzīvotāji pārdzīvo citādāk. Tieši “kara” un “miera” konfrontatīvā situācija rosināja mūsu izvēli par labu konfliktu dabas un to katalītiskās lomas izziņai kā politikā, tā arī sabiedrībā un kultūrā.

Līdz konfliktam saasinājusies situācija meklē atrisinājumu un atrod to pēc eksplozijas, kataklizmas vai visādā ziņā pēc būtiska satricinājuma. Tādējādi varam par konfliktu runāt kā kritisko punktu, no kura dzimst jaunas idejas. Kataklizmas dabā izjauc pastāvošo līdzsvaru. Sociāli konflikti vai to ekstremālākās izpausmes – revolūcijas un kari - parasti ir noārdījuši iepriekšējās sabiedriskās, politiskās, ekonomiskās un arī kultūras struktūras un ir rosinājuši sākt visu atkal no gala, veidot jaunas konstrukcijas. Nosacīts konflikts mūsdienās pastāv arī humanitāro un dabaszinātņu starpā, pēc patērētājsabiedrības un industrijas rosināta pasūtījuma avansējot tehnoloģiskajiem sasniegumiem gan mediju uzmanību, gan prioritārā kārtā finansējot tieši tehnisko zinātņu jomas. Tomēr Aristoteļa definētā katarses teorija mākslā joprojām ir spēkā, jo bez konflikta konstatācijas un tā atrisinājuma nepastāv neviens audiovizuālās mākslas darbs, kurš tā baudītājā raisa intelektuālu un emocionālu pārdzīvojumu.

Vēlamies ikvienu konferences dalībnieku rosināt radošām domām par to, ko būtisku viņa pētnieciskajā laukā ir spējis ienest konflikts, kolīzija, sadursme; kā konflikts ir spējis ierosināt inovatīvu formu, satura vai izteiksmes līdzekļu rašanos un to izmantojumu jaunas mākslinieciskās kvalitātes radīšanai.

Konferences valoda: angļu un latviešu.

Pieteikumus konferences ziņojumiem lūdzam iesniegt līdz š.g. 17. aprīlim rakstot: .

Atbalsta: SIGNET Bank