Meklēt
Izvēlne

Aicinājums pieteikties japāņu mākslinieka Nišī Masāki meistardarbnīcā

Darbnīcā aicina piedalīties jaunos māksliniekus un mākslas studentus. Dalībniekiem būs iespēja strādāt ciešā sadarbībā ar meistardarbnīcas vadītāju japāņu mākslinieku Nišī Masāki (Nishi Masaaki). 

Meistardarbnīca norisināsies, balstoties meistara un mācekļa attiecībās, kā tas ir pieņemts Japānas izglītības tradīcijā. Darbnīcas tēma ir „Pilsētas antropoloģija”. Dalībnieki Nišī Masāki vadībā apskatīs un analizēs Rīgas pilsētas telpu un piedalīsies pilnā darba radīšanas procesā, sākot ar tēmas analīzi un beidzot ar darba realizāciju.

Meistardarbnīcu organizē un Latviju pārstāv Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aigars Bikše, kurš jau iepriekš sadarbojies ar Nišī Masāki starptautiskos projektos. Viņš darbnīcā konsultēs meistardarbnīcas dalībniekus vairākās instalāciju radīšanas fāzēs.

Nišī Masāki ir japāņu mākslinieks ar ilgu starptautisku pieredzi. Centrāls temats Nišī Masāki daiļradē ir daba, savos darbos viņš izmanto plašu klāstu materiālu – koku, metālu, zemi, tos viņš kombinē ar dažādiem objektiem un sadzīves priekšmetiem, radot prātus provocējošu laikmetīgo mākslu.

Dalībniekiem ir nepieciešams būt labā fiziskā formā. Darbnīca tiks vadīta angļu valodā. Pieteikšanās pagarināta līdz 24. augusta plkst. 24.00. Pieejamas trīs dalībnieku vietas. Meistardarbnīca norisināsies no 29. augusta līdz 5. septembrim Latvijas Mākslas akadēmijā un Esplanādes parkā, kur radītie darbi arī tiks izstādīti.

Darbnīca norisinās RĪGA 2014 kultūras galvaspilsēta ietvaros, to realizē Mākslas menedžmenta un informācijas centrs, atbalsta ES-Japānas festivālu fonds (EU-Japan Fest committee) un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Papildus informācijai sazināties ar Aigaru Bikši
e-pasts: aigars(abols)bikse.lv">
tel. nr.: + 371 29469320

Sūti pieteikumu ar savu CV un kontaktinformāciju uz darbnica.mmic(abols)gmail.com">

Interesenti var iepazīties ar īsu dokumentālo filmu par Nišī izstādi Hirosimas Pilsētas laikmetīgās mākslas muzejā (klikšķināt šeit)Attēlā: Nišī Masāki „Gulta aukstumam”. Publicitātes materiāls.