Meklēt
Izvēlne

AICINĀM APMEKLĒT KALIGRĀFIJAS DEMONSTRĀCIJU UN MEISTARKLASES

Japānas vēstniecība sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju un Mākslas staciju Dubulti aicina piedalīties japāņu kaligrāfijas meistarklasēs, ko vadīs mākslinieks Maaja Vakasugi (Maaya Wakasugi). Mākslinieks iesāks meistarklases ar kaligrāfijas demonstrāciju.
 
Latvijas Mākslas akadēmija (Kalpaka bulvāris 13, Rīga)
15. septembrī, plkst. 18:00;
 
Mākslas stacija “Dubulti” (Zigfrīda Meierovica prospekts 4, Jūrmala)
16. septembrī, plkst. 11:00 un plkst. 13:00 (divas reizes).
 
Aicinām iepazīt vienu no Japānas estētiskajām praksēm, kas koncentrējas uz vienkāršību, skaistumu, kā arī uz prāta un ķermeņa vienotību. Kaligrāfijas jeb shodo meistarklases dalībniekiem būs iespēja darboties ar japāņu kaligrāfijas “četriem dārgumiem” – tintes trauciņu, tinti, otu un papīru, un iemēģināt roku japāņu hieroglifu rakstībā.
 
Mākslinieks Maaja Vakasugi sācis nodarboties ar kaligrāfiju no 6 gadu vecuma. Viņš ieguvis akadēmisku mākslas izglītību Daito Bunka universitātē Japānā, panācis starptautisku atpazīstamību, sadarbojies ar populāriem zīmoliem - izstrādājis logo Luvras muzejam, uzstājies ar paraugdemonstrējumiem Ņujorkas Modernās mākslas muzejā MoMA un 2014. gada Pasaules Ekonomikas forumā. Sadarbojies ar populāru Japāņu apģērbu zīmolu Uniqlo, Japānas sabiedrisko televīziju NHK.
 
Ieteicams uz nodarbību vilkt drēbes, ko nav žēl nosmērēt. Dalībnieku skaits ierobežots.
Lai reģistrētos pasākumam

16. septembrī katram dalībniekam iespējams reģistrēties tikai vienai meistarklasei.
 
Ja vēlaties tikai vērot pasākumu un nevēlaties gūt praktisku kaligrāfijas pieredzi, varat apmeklēt pasākumu bez reģistrācijas.