Meklēt
Izvēlne

Ainava 21. gs.

5. novembrī plkst. 17:00 Talsu novada muzejā tiks atklāta izcilā gleznotāja, Latvijas Mākslas akadēmijas rektora Alekseja Naumova gleznu izstāde „Ainava. 21. gadsimts".

Aleksejs Naumovs neatlaidīgi un nemainīgi iestājas par ainavas glezniecības aktualitāti arī 21. gadsimtā. Jo tā skatītājam vienkārši ir nepieciešama, neskatoties uz laika dotajām iespējām to bez īpašām pūlēm fotografēt un pēc tam vērot datorā vai raudzīties uz ielogoto savu ceļojuma foto aiz stikla. Gleznotai ainavai nāk klāt tik daudz pievienoto vērtību: pirmkārt - mākslinieka primārais impulss - tas ir tas, kas viņu sajūsminājis un rosinājis ātri uzstādīt smago krāsu kasti, ātri saspiest krāsas un trāpīgi paspēt notvert to krītošo ēnu saules pielietajā Burano vai Ventspils ostmalā, otrkārt, mākslinieka paša attieksme pret pasauli un ainavu tajā: Naumovs, neapšaubāmi, ir romantiķis, un pasaule ir tik skaista! Un skaistais patīk visiem. Trešā nozīmīgākā vērtība Alekseja Naumova glezniecībā noteikti ir apskaužamā otas uzliciena elegance - „triepiens ir veikli ekspresīvs kā daiļslidotājiem", kā kāds teicis. Un atliek jau tikai piebilst skaidri zināmo, ka tas viss ir tapis dedzīgā un aizrautīgā darbā...
Alekseja Naumova pasaules ainavas ( Itālija, Libāna, Latvija, Parīze, Ņujorka, Berlīne, Japāna ) gleznās Talsu novada muzejā būs apskatāmas līdz 5. decembrim.

 


Guna Millersone,
Talsu novada muzeja galv. speciāliste
mākslas jautājumos