Meklēt
Izvēlne

Aizvadīta tikšanās ar Latvijas Nacionālā vēstures muzeja speciālisti Sanitu Stinkuli

2013. gada 24. oktobrī plkst. 9.00 Latvijas Mākslas akadēmijas 1. stāva vestibilā pie Latvijas Nacionālā vēstures muzeja ceļojošās izstādes „Kas pagātni svētī – nākotni pētī. Pieminekļu valdei – 90” ar stāstījumu par Pieminekļu valdes krājuma unikalitāti un nozīmi Latvijas kultūras vēsturē viesojās LNVM Etnogrāfijas nodaļas darbiniece Sanita Stinkule.

Stāstījums par Pieminekļu valdes kultūras mantojuma apzināšanas pieredzi 20. gs. 20. – 40. gados bagātināja mākslas zinātnes 2. kursa studentu un citu interesentu priekšstatus par institūcijas praktisko darbību. Kā arī, Sanitas Stinkules sniegtā informācija iederējās Riharda Pētersona vadīto lekciju kursā „Kultūras pieminekļu aizsardzība”.

2013. gada 18. septembrī apritēja 90 gadi, kopš laikrakstā „Valdības Vēstnesis” tika publicēts Likums par pieminekļu aizsardzību, kas pirmo reizi Latvijā paredzēja izveidot speciālu kultūras pieminekļu aizsardzības institūciju – Pieminekļu valdi. Tā kļuva par 20. gadsimta 20. – 30. gadu stūrakmeni kultūras mantojuma pārvaldībā Latvijā, tika radīts pamats kultūras pieminekļu aizsardzības, apzināšanas un organizēšanas darbam, kas turpinājās arī vēlākajās desmitgadēs.