Meklēt
Izvēlne

Akcija „Lieldienu donors 2016”

Svēta lieta, skaista tradīcija un vienkārši labs darbs — izglāb, kļūstot par donoru! Projekts „Kronbergs izglītībai” sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju un Valsts asinsdonoru centru aicina piedalīties akcijā „Lieldienu donors 2016”, kas 2016.gada 24.martā, Zaļajā ceturtdienā, no plkst.10.00 līdz 13.00 notiks Latvijas Mākslas akadēmijas aulā, Kalpaka bulvārī 13. Latvijas Mākslas akadēmijā asins ziedošana notiks pirmo reizi. Akciju „Lieldienu donors 2016” atbalsta biedrība „Zinis”. Sīkāka informācija, vai varat būt asins donors, pa tel.80000003. Tēmturis Twitter - #Lieldienudonors2016.

Pirms 11 gadiem akcija „Lieldienu donors” startēja Latvijas Dabas muzejā, septiņus gadus akcijas „Lieldienu donors” mājvieta bija Latvijas Universitāte. Tagad pienācis laiks jaunam posmam — akcija „Lieldienu donors” aicina uz Latvijas Mākslas akadēmiju.

“No sirds priecājos, ka akcija “Lieldienu donors” šogad mājvietu radusi Latvijas Mākslas akadēmijā. Šis ģeniālais, sirds siltais un dzīvībai tik ļoti nepieciešamais labas gribas žests ir apliecinājums mūsu cilvēcībai un atbildībai vienam par otru.  Esmu lepns, ka māksla, kas ir viens no spēcīgākajiem cilvēka garīgās enerģijas avotiem, var atbalstīt reālo cilvēka izdzīvošanas enerģiju - asins ziedošanu kādas dzīvības glābšanai, ” aicina Latvijas Mākslas akadēmijas rektors, profesors Aleksejs Naumovs

“Viss mainās, bet nekas nezūd. Jau 11 gadus mēs piedalāmies akcijā un priecājamies par ik katru donoru, kurš nesavtīgi atdod daļiņu no sevis. Mūsu misija ir rūpēties par katru asins lāsi, kura pie mums nonāk, lai pacients saņem labāko, ko varam sniegt,” skaidro VADC direktore Iveta Ozoliņa.

Akcijas „Lieldienu donors 2016” skaitlis ir 11:
- Matemātikā 11 ir piektais pirmskaitlis, mazākais divciparu pirmskaitlis decimālajā skaitīšanas sistēmā;
- Mandalās 11 apzīmē metaforiskus vārtus, pāreju. Simbolizē intuīciju, sapņus, vizualizāciju un gaišredzību. Ja 11 parādās mandalā, tas var norādīt uz sava patiesā es drīzu atklāšanu, iepazīšanu;
- Skaitlim 11 ir nozīme Libērijas karogā. Libērijas karogu veido 11 horizontālas līnijas (sešas sarkanas un piecas baltas). Tās simbolizē 11 cilvēkus, kuri parakstīja Libērijas Neatkarības deklarāciju. Sarkanā krāsa tiek asociēta ar drošsirdību, bet baltā krāsa simbolizē morālās vērtības;
- 11 apustuļi palika uzticīgi Jēzum Kristum;
- Paulu Koelju ir sarakstījis grāmatu „11 minūtes”.

Akcijā „Lieldienu donors” līdz šim piedalījušies vairāk nekā 1000 labas gribas cilvēki, no kuriem tieši 800 ziedojuši asinis. Kā ierasts, donorus sagaida atbalstītāju piešķirtās pateicības balvas.

Par asins donoru var kļūt, ja: 
- Esat 18 līdz 65 gadus jauns;
- Sverat ne mazāk par 50 kg;
- Dienā pirms asins nodošanas neesat lietojis alkoholu;
- Esat paēdis, izgulējies, atpūties, jūtaties labi;
- Esat vesels un pēdējā laikā neesat slimojis;
- Pirms tam esat lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma;
- Neesat nodevis asinis vismaz deviņas nedēļas, un 12 mēnešu periodā to jau neesat darījis četras reizes (attiecas uz sievietēm) vai sešas reizes (attiecas uz vīriešiem, pie kam pēc sestās reizes vīriešiem jāievēro trīs mēnešu pārtraukums).