Meklēt
Izvēlne

Alekseja Naumova personālizstāde "Pasaules pilsētas"

Daudzu gadu desmitu garumā aprīlis ir bijis mākslas mēnesis. Kā katru gadu, arī šopavasar Valmieras muzejs ar īpašu rūpību gatavo izstāžu programmu. Šogad pavasari muzejā ienesīs gleznotāja un Latvijas Mākslas akadēmijas rektora prof. Alekseja Naumova personālizstāde „Pasaules pilsētas”. Ekspozīcija Valmieras muzeja Izstāžu namā ir aplūkojama no 2013. gada 5. aprīļa līdz 4. maijam. 

Alekseju Naumovu raksturo spilgts talants un darba spējas, bet pāri visam stāv viņa aizrautība un mīlestība pret glezniecību. Mākslinieks ir spilgto, košo krāsu meistars, jo viņa audekli tik bieži zaigo krāsu priekā. Tas uzrunā un nevar atstāt vienaldzīgu.

Alekseja Naumova gleznu cikli lielākoties top Eiropas un pasaules pilsētās – konkrētā vietā, gleznojot dabā. Viņam netraucē garāmgājēju izrādītā interese, transporta troksnis, viņš ir savā – glezniecības – pasaulē. Mākslinieka vitalitāte dzīvē atspoguļojas arī viņa gleznieciskajā valodā – kompozīcijā un krāsu attiecībās. Ar apbrīnojamu talantu, tonāli smalku krāsu izjūtu, gaismu, telpu un atmosfērisku vieglumu mākslinieks atklāj pilsētu burvību.

Autoram ir svarīga katra konkrētā vieta, laiks un sajūtas, kas pārtop gleznā, tāpēc kā piezīmes mirklim gleznas apakšējā malā līdzās parakstam var lasīt arī vietas nosaukumu un laiku.

Darba laiks:
Otrdien – sestdien: 10.00 – 17.00
Svētdien, pirmdien: slēgts

Valmieras muzeja Izstāžu nams
Bruņinieku iela 3, Valmiera
Mājas lapa: http://muzejs.valmiera.lv