Meklēt
Izvēlne

Andra Vītoliņa personālizstāde Francijā

No 2013. gada 3. līdz 13. aprīlim ar Latvijas vēstniecības Francijā atbalstu Marlīleruā (Marly-le-Roi) pilsētā (Parīzes reģions) ir skatāma latviešu mākslinieka un LMA Glezniecības katedras vadītāja Andra Vītoliņa izstāde.

Baltijas valstu gada ietvaros veidoto Andra Vītoliņa izstādi var aplūkot „Pierre Bourdin” bibliotēkā un tajā izstādītas mākslinieka Rīgā un Parīzes radošajā darbnīcā „Cité internationale des arts” tapušās gleznas.

Andris Vītoliņš Parīzes „Cité internationale des arts” Latvijas mākslinieku radošajā darbnīcā uzturējās šā gada janvārī un februārī. Katru gadu ar Kultūras ministrijas atbalstu Parīzes „Cité internationale des arts” uzturas vairāki latviešu mākslinieki, lai radoši strādātu, iepazītos, komunicētu un veidotu sadarbību ar rezidencē strādājošiem citu valstu māksliniekiem. Parīzes „Cité internationale des arts” kopumā gadā uzņem aptuveni tūkstoti dažādu pasaules valstu mākslinieku, kas vēlas iegūt jaunus iespaidus strādājot Francijā.

Baltijas valstu gada Marlīleruā ietvaros visa gada garumā šajā Parīzes piepilsētā notiek dažādi kultūras pasākumi saistībā ar Latviju, Lietuvu un Igauniju: mākslas un foto izstādes, tematiskās konferences, literārie vakari, mākslas un animācijas filmu vakari, koncerti un citi kultūras pasākumi. Baltijas valstu gada Marlīleruā atklāšana notika š.g. 17. janvārī.

www.vitolins.lv