Meklēt
Izvēlne

Alekseja Naumova personālizstāde „Pasaules pilsētas” Siguldas Mākslu skolā „Baltais flīģelis”

No 2015. gada 25. aprīļa līdz 7. jūnijam Siguldas Mākslu skolas „Baltais flīģelis” Izstāžu telpā aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas rektora profesora Alekseja Naumova personālizstāde „Pasaules pilsētas”.

Alekseja Naumova glezniecība pārliecinoši apliecina ainavas žanra aktualitāti arī 21. gadsimtā. Jau vairāku gadu garumā meistara gleznu cikli top daudzās Eiropas un pasaules pilsētās - konkrētā vietā, gleznojot dabā.

Izstāžu cikls „Pasaules pilsētas” reprezentē mākslinieka pasaules un vietas izjūtu. Naumovam ir svarīga vieta, laiks un tur gūtās sajūtas, kas pārtop gleznā. Ar apbrīnojamu talantu, tonāli smalku krāsu izjūtu, gaismu, telpu un atmosfērisku vieglumu mākslinieks atklāj pilsētu burvību.

Līdz šim izstāde „Pasaules pilsētas”, kas ir daļa no vērienīgā projekta „World Cities. Live Paintings”, viesojusies vairākās pilsētās ASV, Honkongā, Indijā, Portugālē un citās pasaules valstīs. Izstādē aplūkojami Francijas, Itālijas un Latvijas pilsētās tapuši darbi, kā arī citviet gleznotas ainavas.

Vietas nozīmību mākslinieks izjūt ne tikai kā mākslas darbā ietveramu ainavu, bet arī kā mākslas pieredzes vērtu. Tāpēc cikla „Pasaules pilsētu” izstāžu sērija tagad tiek piedāvāta arī lokālā mērogā – Latvijas ietvaros.

Izstādes atklāšana  2015. gada 24. aprīlī plkst. 15.00.

Izstāde apskatāma darba dienās 11.00 – 19.00, brīvdienās 2 stundas pirms pasākumiem.