Meklēt
Izvēlne

Alekseja Naumova radošā darbnīca RCB filiālbibliotēkā "Rēzna"

Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkā "Rēzna" (Lomonosova iela 14, Rīga) aizvadīta Latvijas Mākslas akadēmijas rektora prof. Alekseja Naumova radošā darbnīca, kuras vadmotīvs bija mākslinieka ilustrētā grāmata "Ahoi! Plūdi Daugavā" (autors – Juris Zvirgzdiņš).

Bibliotēkas mazie lasītāji, grāmatas "Ahoi! Plūdi Daugavā" iedvesmoti, radīja paši savas pasakas ilustrācijas – zīmēti tika jau iemīļotie grāmatas tēli: Kaķis, Suns, Gailis, un viņu piedzīvojumi.

2014. gadā izdevniecības “Zvaizne ABC” izdotā Jura Zvirgzdiņa pasaku grāmatu "Ahoi! Plūdi Daugavā" ar Alekseja Naumova ilustrācijām jau paguvusi iemantot ne vien mazo lasītāju uzmanību, bet arī godalgas – piešķirta "Pastariņa prēmija", un grāmata nominēta Jāņa Baltvilka balvai.

Rakstnieks kopā ar mākslinieku grāmatā uzbūruši aizraujošu ceļojumu un piedzīvojumu pasauli. Lai arī "Ahoi! Plūdi Daugavā" domāta pirmskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem, Rīgas ainas, nozīmīgākās vietas un objekti grāmatas ilustrācijās ieinteresē arī pieaugušos grāmatu draugus.

Grāmatas "Ahoi! Plūdi Daugavā" ilustrāciju izstādes un radošās darbnīcas turpina apceļot Latviju un dažādās Latvijas bibliotēkās apmeklētājiem būs pieejamas arī turpmāk.