Meklēt
Izvēlne

Alekseja Naumova un Kristapa Zariņa kopizstāde "Riga and World Cities. Live Paintings" ceļos uz Ronalda Reigana centru Vašingtonā un Floridas Starptautisko universitāti Maiami

No 2014. gada 31. marta līdz 7. aprīlim Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs un prorektors prof. Kristaps Zariņš radošā vizītē apmeklēja ASV, viesojoties Vašingtonā un Maiami. Vizītes ietvaros Eiropas Savienības delegācijas telpās Vašingtonā tika atklāta abu mākslinieku kopizstāde „Riga and World Cities. Live Paintings”, kas apmeklētājiem būs atvērta līdz 2014. gada 30. aprīlim. 

Izstāde raisījusi plašu interesi ASV – atklājot ekspozīciju Eiropas Savienības delegācijas telpās, saņemts uzaicinājums izstādi iekārtot Ronalda Reigana centrā Vašingtonā, kur tā būs skatāma no š. g. 20. maija līdz 20. jūnijam. Savukārt, apmeklējot Floridas Starptautisko universitāti Maiami, saņemts ielūgums šā gada rudenī ar ekspozīciju viesoties Universitātes izstāžu zālē.

Izstāde „Riga and World Cities. Live Paintings” savu ceļu pie skatītājiem aizsāka 2014. gada februārī un martā, kad tā bija aplūkojama Latvijas vēstniecības ASV izstāžu zālē Vašingtonā. Izstāde ir abu gleznotāju kopdarbs, kas gada sākumā tapa pēc Latvijas vēstniecības ASV iniciatīvas un ar kuru vēstniecība atklāja „Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014” pasākumu kopumu gada garumā ASV. Mākslinieku kopizstādē centrālā loma atvēlēta pilsētu ainavām, pasaules metropoļu un Eiropas vēsturisko pilsētu īpašajai gaisotnei. Gleznās attēlota Rīga, Ņujorka, Vašingtona, Parīze, Kannas, Venēcija, Burano, Budapešta, Toledo un daudzas citas pasaules pilsētas, kuras Aleksejs Naumovs un Kristaps Zariņš apmeklējuši un gleznojuši.

Viesojoties ārvalstīs, mākslinieki arvien izmanto iespēju gleznot plenērā, katru gaidāmo izstādi papildinot ar jauniem, uz vietas gleznotiem darbiem. Aleksejs Naumovs un Kristaps Zariņš arī šoreiz rada brīvu brīdi glezniecībai dabā, lai izstādē Eiropas Savienības delegācijas telpās Vašingtonā ienestu gleznieciskus iespaidus, kas gūti uz vietas galamērķī. Īsi pirms izstādes atklāšanas Vašingtonā, aprīļa pirmajās dienās tapa lielformāta gleznas plenērā pie Potomakas upes, kas tagad jau izstādītas līdzās citiem mākslinieku darbiem un kļuvušas par neatņemamu ekspozīcijas sastāvdaļu. Jauni darbi tapa arī Maiami pilsētā un tās apkārtnē, kur, turpinot vizīti, mākslinieki apmeklēja Floridas Starptautisko universitāti (Florida International University).

Tiekoties ar Floridas Starptautiskās universitātes Arhitektūras un mākslas koledžas un Starptautisko un publisko lietu skolas pārstāvjiem, pārrunātas kopīgu projektu idejas š. g. 5. februārī noslēgtā savstarpējās sadarbības līguma 2014.–2021. gadam ietvaros. Puses vienojās uzsākt sadarbību ar izstādes „Riga and World Cities. Live Paintings” eksponēšanu Floridas Starptautiskās universitātes izstāžu zālē 2014. gada rudenī, tāpat panākta vienošanās par virkni citu projektu ideju.

Abu augstskolu pārstāvji vienojās par nepieciešamību veicināt praktiskās doktorantūras izveidi, un šajā kontekstā pārrunāja iespēju nākotnē veidot kopīgu praktiskās doktorantūras programmu. Puses pauda interesi veicināt pedagogu un studējošo mobilitāti. Raugoties tuvāko divu gadu perspektīvā, iecerēts rast iespēju studentu grupai no Latvijas doties vasaras praksē uz Floridas Starptautisko universitāti, kā arī vienoties par konkrētiem abpusējas mobilitātes projektiem, rīkojot pasniedzēju vieslekcijas un radošās darbnīcas, kā arī studentu darbu izstādes. Pirmais šāda veida projekts jau īstenots, vizītes ietvaros prof. Aleksejam Naumovam un prof. Kristapam Zariņam vadot vieslekciju partneraugstskolas studentiem un pedagogiem.

Floridas Starptautiskās universitātes un Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvji pauda gandarījumu par noslēgto sadarbības līgumu un uzsākto ceļu uz ciešākiem kontaktiem un abpusēji vērtīgām radošām un akadēmiskām iniciatīvām.

Latvijas Mākslas akadēmija pateicas partneriem – Eiropas Savienības delegācijas Vašingtonā komandai, Eiropas Savienības mājai Rīgā, Floridas Starptautiskās universitātes pārstāvjiem un jo īpaši Latvijas vēstniecībai ASV – par sniegto atbalstu, kam bija neatsverama nozīme vizītes sekmīgā norisē.

Izstādes „Riga and World Cities. Live Paintings” norises vieta:
Eiropas Savienības delegācijas telpas Vašingtonā
2175 K Street, NW, Washington, DC 20037