Meklēt
Izvēlne

Aleksejs Naumovs un Kristaps Zariņš radošā vizītē apmeklē Uzbekistānu

No 2013. gada 21. oktobra līdz 25. oktobrim Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs un prorektors prof. Kristaps Zariņš apmeklē Taškentu (Uzbekistāna), kur abi mākslinieki piedalās „VII Taškentas Starptautiskajā laikmetīgās mākslas biennālē” un dibina kontaktus ar nozīmīgākajām Uzbekistānas izglītības, mākslas un kultūras institūcijām.

„VII Taškentas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle”, kuras devīze šogad ir „Different Cultures – One World”, norisinās no š.g. 22. oktobra līdz 27. oktobrim. Starptautiskā mākslas foruma mērķis ir iepazīstināt visplašāko auditoriju ar aktualitātēm laikmetīgajā mākslā un stiprināt starpkultūru dialogu. Biennāle ir daļa no plašākas kultūras nedēļas, kuras blīvā notikumu programma atspoguļo aktualitātes ne tikai vizuālajā mākslā, bet arī citās kultūras un mākslas nozarēs – modes dizainā, kino u.tml. Biennālē piedalās 140 uzbeku un vairāk nekā 100 ārvalstu mākslinieku, un plaši apmeklētajā Latvijas stendā skatāmas Alekseja Naumova un Kristapa Zariņa gleznas. Latvijas Mākslas akadēmijas rektors un prorektors biennālē piedalās pēc Uzbekistānas puses uzaicinājuma.

Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs ir dalībnieks arī Goda komitejā, kas vērtē biennālē pārstāvēto mākslinieku veikumu un piešķir prēmijas. Komitejas darbā piedalās septiņi starptautiska līmeņa mākslas eksperti no Azerbaidžānas, Grieķijas, Krievijas, Francijas, Uzbekistānas, Vācijas un Latvijas, viņu vidū arī pazīstamās „Cite Internationale des Arts” (Parīze, Francija) direktors Žans Īvs Langlē (Jean-Yves Langlais).

Vizītes ietvaros noritējusi tikšanās arī ar Uzbekistānas Mākslu akadēmijas priekšsēdētāju prof. Akmalu Nuridinovu (Akmal Nuridinov), kurš š.g. 16. oktobrī kā viens no Uzbekistānas prezidenta Islama Karimova delegācijas dalībniekiem viesojās Rīgā un Latvijas Mākslas akadēmijā, kā arī tikšanās laikā ar Uzbekistānas Nacionālā mākslas un dizaina institūta vadītāju Hasanu Aminovu (Hasan Aminov) parakstīts memorands par sadarbību starp Latvijas Mākslas akadēmiju un Nacionālo mākslas un dizaina institūtu Taškentā.