Meklēt
Izvēlne

Alvīnes Bautras personālizstāde "Slepenais fails"

No 2013. gada 8. jūlija līdz 8. augustam kultūras kafejnīcā „TAKA” varēs iepazīties ar jaunās mākslinieces Alvīnes Bautras gleznotajām pārdomām par cilvēka dažādo dabu. Izstādes atklāšana norisināsies 8. jūlijā plkst. 20.00.

Slepenie faili ir ne tikai Skallijai un Malderam. Ikviens laiku pa laikam mokās ar kādu neatrisinātu jautājumu, cenšas izzināt lietu un cilvēku dabu. Tas viss, protams, ir dabiski, galu galā – filozofi par to nenorimstoši domā jau veselu mūžību.

Par pamatu izstādes idejai ir ņemta cilvēka daudzšķautņainā personība un vēlme to izzināt, bet Alvīne to pavērš otrādi – vai reizēm nav tā, ka atbildes uz jautājumiem interesantāk ir neuzzināt, jo nezināmais ir fascinējošs.

Pašlaik Alvīne studē Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozarē, iedvesmojas no reālisma, abstrakcionisma un minimālisma vecmeistariem, kuru prasmes apvieno savos modernisma darbos. Par savu gleznošanas tehniku saka: „Pa lielam visu miksēju. Bet pa lielam arī visu gleznoju ar eļļas krāsām.”

Saviem darbiem svarīgo precizitāti apguvusi mācoties arhitektūru, gleznošanu praktizējusies pie zināmākajiem Latvijas māksliniekiem, un piedalījusies vairākās izstādēs – „Izsvītrots. Pasvītrots. Sasvītrots.” kopā ar Ansi Rozentālu, „Young & Contemporary Art Exhibition” Mākslinieku savienības namā un daudzās citās, gan arī UNESCO rīkotā konkursā Francijā, kurā starptautiskā konkurencē guva labus rezultātus un atzinību.

Vairākas Alvīnes gleznas ir privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, Norvēģijā, Skotijā un divas gleznas atrodas Latvijas vēstniecībā Ēģiptē.

(Ne)izzināt atbildes uz dažādiem jautājumiem kultūras kafejnīcā „TAKA” (Miera ielā 10, Rīgā) var katru dienu no 12.00 – 01.00 un piektdienās no 12.00 – 02.00.

Relīzi sagatavoja: izstādes kuratore Luīze Jansone.