Meklēt
Izvēlne

Veiksmes stāsts: ‘ANATOMY NEXT’ sadarbosies ar ASV armiju

Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējs Uldis Zariņš un absolvents Sandis Kondrāts "ANATOMY NEXT" dibinātāji  sadarbībā ar ASV armijas hospitāli veido neatliekamās medicīniskās palīdzības simulatoru.

"Tas būs neatliekamās medicīniskās palīdzības mācību instruments. Programmatūra - spēle virtuālā realitātē," stāsta uzņēmuma vadītājs Sandis Kondrāts. "To var nosaukt par apvērsumu šajā nozarē, jo pat mūsdienās un pat ASV armijā joprojām neatliekamās palīdzības mācīšanās notiek uz manekeniem un lellēm fiziskā telpā. Dažreiz tiek algoti aktieri, kas tēlo, ka cieš sāpes. Mūsu spēle identiskas situācijas radīs virtuālajā realitātē. Jāpiebilst gan, ka tās visas būs armijas apstākļiem atbilstošas situācijas."

Uzņēmums ‘Microsoft’ novembra beigās paziņoja, ka ir noslēdzis līgumu ar ASV armiju par 480 miljoniem dolāru un 100 000 "Hololens" tehnoloģijas virtuālās realitātes briļļu piegādi. Tās tiks izmantotas kā treniņa instruments, ļaujot karavīriem piedalīties virtuālajās cīņās pirms īstās pieredzes iegūšanas kara apstākļos. Sandis zina stāstīt, ka vairākas tehnoloģiju kategorijas jau ir izmēģinātas. Ar ‘Anatomy Next’ izstrādāto risinājumu jeb klīnisko apmācības instrumentu varēs trenēties medicīnas profesionāļi.

"ASV armija ir mūsu pirmais klients, kas pērk šo produktu, tāpēc šobrīd mēs to radām saskaņā ar viņu vajadzībām. Par to interesējas arī Latvijas Aizsardzības ministrija, bet mūsu potenciālais tirgus ir NATO armijas," mērķus ieskicē Sandis. Viņš gan atzīst, ka tā joprojām ir tikai viena produkta izmantošanas kategorija. Aktīvi turpinās darbs arī pie produkta medicīnas studentiem jeb pirmsklīniskā apmācības instrumenta, kas no 2019. gada pilnā funkcionalitātē par pilnu cenu būs pieejams Vašingtonas universitātei. Ir laba sadarbība arī ar Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāti, Rīgas Stradiņa universitāti un Sarkanā Krusta koledžu Latvijā.  

Plānā ir vēl vairāki programmatūras pielietojuma veidi. "Mums jau šobrīd ir daudzi ļoti kārdinoši piedāvājumi, bet jaunuzņēmumiem ir ļoti svarīgi koncentrēties, jo mūsu laiks un resursi ir ierobežoti. Šobrīd mēs koncentrējamies uz neatliekamo medicīnisko palīdzību, kur mums jārēķinās ar nopietnu konkurenci ar jaunuzņēmumiem, kas saistīti ar Stenfordas universitāti (ASV) un Oksfordas universitāti (Lielbritānija)."

www.labsoflatvia.com

Raksta autors:
Ieva Treija