Meklēt
Izvēlne

"Riga Fashion Mood" jauno modes dizaineru konkursā uzvar Eva Borherte

Noslēdzies „Riga Fashion Mood” jauno modes dizaineru konkurss, kuru organizēja Latvijas Modes palāta sadarbībā ar konceptveikaliem „Taste Latvia”, žurnālu „Pastaiga” un Banku augstskolas programmu „Uzņēmumu vadīšana radošajās industrijās”. Par konkursa uzvarētāju kļuvusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūras studente Eva Borherte ar savu kolekciju „Plankumainā zeme”. Jaunā modes dizainere balvā saņems EUR 1000 savas kolekcijas komercializācijai un realizācijai konceptveikalos „Taste Latvia”.

Konkurss bija radījis lielu rezonansi un dalībnieku ieinteresētību. Kopumā tika saņemti 27 pieteikumi. Konkursantu vidū bija Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas, Latvijas Mākslas akadēmijas, Rīgas Tehniskās universitātes Apģērbu un tekstila tehnoloģiju studenti, kā arī interesenti, kuri nestudē ar modes dizainu saistītās jomas, taču vēlas sevi realizēt šajā industrijā.

Konkursam saņemto pieteikumu dažādība bija ievērojama. Tāpēc žūrija palielināja finālistu skaitu, izvēloties sešus konkursantus, kuri pieredzes, izglītības un kolekcijas dizaina rokraksta ziņā bija atšķirīgi. Konkursa finālā iekļuva Zane Poriete, Arvils Linde, Eva Borherte, Agnese Eiduka ar zīmolu „Halarah”, Dana Jasinkeviča un Ērikas Rudikas & Elīnas Gorjačkinas kopkolekcija.

Jauno modes dizaineru konkursa finālistiem tika radīta iespēja savas kolekcijas plašākai publikai izrādīt Rudens „Riga Fashion Mood” modes festivālā, kurš 3. un 4. oktobrī norisinājās lidostas „Spilve” ēkā. Tas izvērtās par krāšņu notikumu skatītājiem un nozīmīgu pieredzi jaunajiem modes dizaineriem. Šīs modes skates tika atzinīgi novērtētas, izpelnījās īpašas skatītāju simpātijas un mediju uzmanību.

Latvijas Modes palātas vadītāja, konkursa žūrijas priekšsēdētāja Dita Danosa: „Patiess prieks, ka kopā ar sadarbības partneriem esam radījuši pirmo jauno modes dizaineru atbalsta platformu Latvijā, kas sniedz vairākus ieguvumus mūsu jaunajiem talantiem. Konkursa uzvarētājam tiek piešķirta naudas prēmija un kolekcijas realizācijas iespējas plašākajā Latvijas modes veikalu tīklā – „Taste Latvia”; visiem finālistiem ir iespēja parādīt sevi plašākai sabiedrībai, bez maksas piedaloties „Riga Fashion Mood”, tādējādi iegūstot ne vien mediju publicitāti, bet arī profesionāļu konsultācijas par kolekciju komercializāciju un realizāciju. Lielais pieteikumu skaits, to saturs un sabiedrībā izraisītā rezonanse parāda, ka esam uzsākuši vērtīgu un noderīgu projektu, ko jaunā kvalitātē noteikti attīstīsim arī nākotnē. Ceru, ka ar laiku arī valsts institūcijas izpratīs nepieciešamību atbalstīt modes industrijas attīstību un pievienosies šai mūsu pagaidām privātajai iniciatīvai.”

„Mode nav tikai šovs vai kolekcija, ko parādīt modes skatē, – šo būtisko principu nereti piemirst tieši jaunie modes dizaineri, aizraujoties ar savu fantāziju realizēšanu, bet gala rezultāts paliek uz pakaramajiem, jo nereti nav valkājams. Tāpēc apsveicama ir Latvijas Modes palātas aizsāktā tradīcija organizēt konkursu jaunajiem dizaineriem, labākajiem nodrošinot iespēju ne tikai kolekciju parādīt modes skatē, bet, būtiskākais, realizēt „Taste Latvia” veikalos. Man ir patiess prieks, ka konkursa dalībnieki uzdevumu bija izpratuši un spēja nobalansēt starp fantāzijas lidojumu un pragmatismu, radot reāli valkājamas, bet vienlaikus radošas un interesantas kolekcijas,” vērtē žurnāla „Pastaiga” galvenā redaktore un konkursa žūrijas locekle Inita Saulīte-Zandere. 

Jauno modes dizaineru konkursa uzvarētājs tika izvēlēts, izsverot dažādus kritērijus, tai skaitā kolekcijas koptēlu, modeļu konstrukciju, audumu pielietojumu un nēsājamību, kā arī komercizstrādes iespējamību, tās sarežģītības līmeni un potenciālo pieprasījumu tirgū. Konkursa uzvarētājas Evas Borhertes kolekcija izpelnījās žūrijas atzinību, novērtējot kolekcijas koptēla un detaļu pārdomātību, individuālo rokrakstu, praktiskuma un nēsājamības savienojumu. Kolekcijas daudzslāņainie komplekti no dažādu materiālu un faktūru salikuma, ar interesantu krāsu toņu gammas saspēli rada praktiski valkājamu apģērbu gan atsevišķās vienībās, gan individuāli sakombinētos komplektos.

Dizainere Eva Borherte ir Latvijas Mākslas akadēmijas Modes mākslas maģistrantūras studente. Konkursā viņa startēja ar savu kolekciju „Plankumainā zeme”. Apģērbus iedvesmojusi Latvijas un Kirgizstānas daba, etnogrāfija un tautas tērpi.

Uzvarētāja saņem EUR 1000, kuru vērtībā viņai ir iespēja rūpnieciski izstrādāt savu kolekciju un pēc tam to realizēt Latvijas modes konceptveikalos „Taste Latvia”. Sadarbībā ar Banku augstskolas maģistra studiju programmu „Uzņēmumu vadīšana radošajās industrijās” Eva varēs saņemt bezmaksas biznesa konsultācijas.

„Riga Fashion Mood” jauno modes dizaineru konkursu organizēja Latvijas Modes palāta sadarbībā ar konceptveikaliem „Taste Latvia”, žurnālu Pastaiga un Banku augstskolas programmu „Uzņēmumu vadīšana radošajās industrijās”.

Biedrība Latvijas Modes palāta apvieno modes dizainerus, mācībspēkus, ražotājus un citas modes attīstībā ieinteresētās personas. Modes palātas mērķis ir attīstīt modes platformu Latvijā un organizēt pasākumus, kas sniedz iespēju Latvijas modes dizaineriem un zīmoliem piedāvāt jaunās kolekcijas klientu segmentam vietējā un starptautiskā mērogā, kā arī veicināt Latvijas modes patēriņa pieaugumu sabiedrībā.