Meklēt
Izvēlne

"Survival kit 5" aicina pieteikties radošajai darbnīcai Sarkandaugavā

Laikmetīgās mākslas centra (LMC) producētā festivāla „Survival kit 5” ietvaros britu mākslinieks Bahbaks Hašemi-Nezhads (Bahbak Hashemi-Nezhad) un kuratoru platforma „BCC” aicina pieteikties dalībniekus radošajai darbnīcai, lai kopīgi ieklausītos, pamanītu un pieredzētu Sarkandaugavas kā apkaimes, vietas un teritorijas kompleksumu, tās īpašās telpiskās kvalitātes. Darbnīcas dalībnieki kopā ar mākslinieku testēs un izgudros sev nepieciešamās spēles noteikumus Sarkandaugavas izzināšanai. Ekspedīcija uz Sarkandaugavu dosies piektdienā, 30. augustā, savukārt tās rezultāti tiks prezentēti festivālā 14. septembrī.

Kā mēs apgūstam jauno, kā iegūstam zināšanas? Vai mēs varam mācīties bez apzinātas mācīšanās piekopšanas, tā vietā kļūstot par skolotājiem un izdomājot savus spēles noteikumus? Darbnīcas vadītājs, mākslinieks Bahbaks Hašemi-Nezhads, iedvesmos dalībniekus rast alternatīvu tradicionālai zināšanu uzkrāšanas pieejai. Mākslinieka īpašā pieredze ir gūta, darbojoties laikmetīgās mākslas un arhitektūras, kā arī produktu dizaina jomās, kur ēdienu gatavošana, mēbeļu radīšana, spēles un cita veida produkti vai interakcijas atrod savas sadarbības formas.

Radošajai darbnīcai iespējams pieteikties līdz 23. augustam (ieskaitot), rakstot Maijai Rudovskai (). Dalībnieku skaits ierobežots. Dalības valoda – angļu valoda.

Ekspedīcijas rezultāti tiks prezentēti simpozija „Lēnā revolūcija. Māksla un kultūra institucionālajās un teritoriālajās perifērijās” ietvaros, kas notiks no 10. līdz 14. septembrim. „Survival kit 5” notiekošā simpozija laikā radošajās darbnīcās, seminārā un Sarkandaugavas izpētes pasākumā mākslinieki, kuratori, mākslas institūciju pārstāvji un aktīvisti inscenēs, analizēs, pētīs un prezentēs dažādas marginālo pozīciju stratēģijas un taktikas.

Par mākslinieku Bahbaku Hašemi-Nezhadu
Bahbaks Hašemi-Nezhads (dz. 1979, Birmingema, UK) mācījies produktu dizainu Karaliskajā mākslas koledžā (2008). Izveidojis savu studiju, kas darbojas dažādās jomās, radot intervences un produktus, sākot no fotogrāfijām, interjera un publiskā telpu dizaina, mēbelēm un beidzot ar ēdienu un spēlēm. Viņa starpdisciplinārā prakse, aptverot laikmetīgo mākslu un arhitektūru, bieži ir saistīta ar dizaina sociālo funkciju mājas un urbānā vidē. Bahbaks regulāri pasniedz Karaliskās mākslas koledžā, Centrālā Sv. Mārtina mākslas un dizaina koledžā un Kingstonas Universitātē. Viņa pēdējie projekti: „Penfolds Cupboard” (The Showroom, 2013), „The Possibility Forum” (The Centre for Possible Studies, Serpentine Gallery, 2013), „Zoo-Topia” (London Festival of Architecture, 2012), etc.

„Blind Carbon Copy” (BCC) ir platforma un tīklojums, kuru radījušas Maija Rudovska (LV) un Juste Kostikovaite (LT/UK). BCC nosaukums radies no idejas par noklusētās vai semi-noslēpumainās informācijas pārsūtīšanu ar e-pastu starpniecību, apzīmējot to kā bcc, - kad informācija tiek izplatīta, taču fakts par to paliek slēpts. http://www.blindcarboncopy.org/

Par palīdzību „Survival Kit 5” radīšanā organizatori vēlas pateikties Rīgas domei, LR Kultūras Ministrijai, Valsts Kultūrkapitāla fondam, Ziemeļvalstu Kultūras punktam (Nordic Culture Point), Francijas Kultūras institūtam Latvijā, Norvēģijas laikmetīgās mākslas birojam (The Office for Contemporary Art Norway), Somijas vēstniecībai Latvijā, Eiropas Savienības programmai „Kultūra” (2007-2013), „Kolonna”, „Lux Express Latvija”, kā arī nodibinājumam „Rīga 2014”. Par informatīvo atbalstu rūpējas portāli „Tvnet.lv”, „Satori.lv”, „Kultūrasdiena.lv”, „Arterritory.com”, „Easyget.lv”, „RigaThisWeek.com”, „Veto.lv”, „Ir.lv”, „EchoGoneWrong.com”, „Riga24.lv”, žurnāli „Veto Magazine”, „Studija”, „Rīgas Laiks”, „Riga This Week”, „The Baltic Outlook”, „Pastaiga”, „IR”, laikraksts „Kultūras Diena”, radio „Rīga Radio” un „Radio Naba”.

Par festivālu „Survival Kit”
Starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls „Survival Kit” radās 2009. gadā kā reakcija uz ekonomiskās krīzes radītajām pārmaiņām Latvijā. Katru gadu festivāls, ko organizē Laikmetīgās mākslas centrs (LMC), izvēlas jaunu sabiedrībā aktuālu tēmu un aicina māksliniekus un radošo jomu praktiķus reflektēt par to savos darbos. „Survival Kit 5” pievēršas lēnajai revolūcijai, kas aktualizējusi marginalitāti, apvēršot spēka pozīcijas un apšaubot centra dominanci. Tā ir nehierarhiska kustība, kas izaugusi no indivīdu nepieciešamības un attīsta tiešās demokrātijas tradīcijas, savus domubiedrus aicinot nebaidīties gribēt to, ko viņi vēlas.

Par Laikmetīgās mākslas centru:
Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) ir starptautiski aktīva nevalstiska kultūras organizācija, kas caur mākslas prizmu piedāvā neatkarīgu skatpunktu uz aktuālajiem un nesenās vēstures notikumiem. LMC Ofisa galerija un informācijas centrs ir atvērts katru darba dienu no plkst. 12:00 līdz 18:00.

Vairāk informācijas: Elza Lāma, Laikmetīgās mākslas centrs, E. , M. 29152346, www.lcca.lv, www.survivalkit.