Meklēt
Izvēlne

Šonedēļ ciklā "Mana telpa" apskatāma Dagnes Ventiņas izstāde "Mirklis"

Studentu izstāžu cikls „Mana telpa” – neliela formāta izstāžu sērija, kurā ar saviem darbiem piedalās Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares 3. kursa studenti – šonedēļ aicina uz Dagnes Ventiņas izstādi „Mirklis“. Izstāde būs aplūkojama Mākslas akadēmijas 2. stāva vestibilā no š.g. 5. marta līdz 9. martam. 

Dagne Ventiņa, kura beigusi Latvijas Universitātes Pedagoģijas un Psiholoģijas fakultāti ar studiju virzienu vizuālās mākslas skolotājs un kultūras vēstures skolotājs, šobrīd studē Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares 3. kursā.

Izstādes „Mirklis” tapšana saistīta ar Dagnes Ventiņas vēlēšanos attēlot cilvēkus dažādos, nereti ikdienišķos dzīves brīžos – mirkļos, kas tik labi padodas vērošanai. Visbiežāk tās ir pavisam vienkāršas ar sadzīvi saistītas situācijas, piemēram, pastaigas dabā, pilsētas vidē, telpā. Tad, kad cilvēks ir dabisks un patiess savā būtībā. Bieži jaunās mākslinieces darbos cilvēkus ieskauj plaša telpa.

Cilvēks ir tēls, kas padara vidi apzinātu un reālu. Ikdiena katram rit tik dažādi. Vienkāršie sadzīves mirkļi, kas ap mums virmo, rada mūsu dzīvi, un tos notvert ir mēģinājusi Dagne Ventiņa, izstādes ekspozīcijā aicinot apskatīt krāsainu zīmējumu sēriju. „Mirklis ir kā filmas kadrs, kas nofiksē telpu, kustību, emociju, noskaņu. Mirkli nomaina nākošā epizode – zīmējums paliek kā pierādījums telpas realitātei. Bet skatiens, pārdzīvojums jau meklē jaunu telpu... balta lapa... krāsa... un mirklis fiksēts,” mirkļus kā izstādes motīvu raksturo māksliniece.

Plašāk par izstāžu ciklu „Mana telpa“  jau notikušajām un vēl gaidāmajām izstāžu cikla „Mana telpa” izstādēm un to recenzijām var iepazīties šeit (klikšķināt te). Līdzās Dagnes Ventiņas izstādei „Mirklis“ cikla ietvaros šonedēļ apskatāma arī Laimas Steikas izstāde „Kaimiņi“ (klikšķināt te).

Darba laiki:
P, O, T, Pk – 11:00 – 18:00
C – 11:00 – 19:00

Ieeja bez maksas

Norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas 2. stāva foajē
Kalpaka bulvāris 13, Rīga