Meklēt
Izvēlne

Anitas Rupeikas izstāde „Radošo darbu galerijā”

Ceturtdien, 2014. gada 27. novembrī, plkst. 18.00 „Radošo darbu galerijas” izstāžu telpā, tiks atklāta Anitas Rupeikas personālizstāde „Mazā pasaule”. Izstādē būs apskatāmi grafikas darbi no cikla „Vilks vienacis” un triptihs „Mazā pasaule”, kā arī darbs „Garākais pūķis”.

Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas 4. kursa studente Anita Rupeika 2010. gadā atklāja savu pirmo personālizstādi „Stāsti par izmisušajiem”. Mākslinieces darbi šobrīd ir apskatāmi arī Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā izstādē „Anatoms. Cilvēka ķermeņa fabrika”.

Cikls „Vilks vienacis” tapis, māksliniecei iedvesmojoties no Jura Kronberga dzejoļu krājuma ar tādu pašu nosaukumu. Anitas Rupeikas tēlu pasaule ir intīma un pasakaina. Tajā naivitāte mijas ar gudru ziņu - visā atrast ko īpašu un skaistu, pat tad, ja tāpēc nākas pārveidot neglīto, skumjo un pierasto, lai tas derētu par mājvietu neparastajam un skaistajam.

Māksliniece Jura Kronberga krājumā „Vilks vienacis” pievērsusies nevis dzejas eksistenciālajam smagumam, bet gan detaļām, kuras dzejnieks izmantojis kā instrumentu valodas atmosfēras radīšanai. Anita Rupeika zīmē vilku, mežu, pilsētu, vientulību, un dzejnieka izveidotie tēli tiek radīti no jauna, gleznieciski jutīga kolorīta izgaismoti, pilni viegluma, siltuma un maiguma. Savukārt ciklā „Mazā pasaule” māksliniece burtiski atklāj skatītājam, ka it visā var atrast skaisto: „Es aplūkoju šķietami nepatīkamu un pat pretīgu parādību - puvekli. Tomēr, no pirmā skata atbaidošs un neglīts, tas ir pilns ar pārsteidzošām krāsām un tekstūrām. Vajag tikai ieskatīties dziļāk, palikt zem mikroskopa. Tajā ir vesela pasaule, kuru apdzīvo neparastas būtnes - mikrobi.”

Vēl izstādē būs apskatāms darbs „Garākais pūķis”, kurš tapis kā ilustrācija šamaņu zināšanām par garīgajām pasaulēm, kurās darbojas cilvēks un dabas gari.

Izstādē „Mazā pasaule” apskatāmās grafikas ir vienots veselums gan kolorītā, gan vēstījumā. Glezniecisks jutīgums krāsu saspēlē, romantiska un intīma tēlu pasaule rada Anitas Rupeikas darbu atmosfēru.


Darba laiks:
Pirmdiena - piektdiena: 10.00 - 19.00
Sestdiena: 11.00 līdz 15.00

Radošo darbu galerija
Artilērijas iela 9, Rīga