Meklēt
Izvēlne

AR MĀKSLINIEKU KRISTINAS MOLINAS UN DŽONATANA TRAVIESAS IZSTĀDI ATKLĀS JAUNU MĀKSLAS TELPU “STUDIJA”

Mākslas telpa “Studija” ielūdz uz tās atklāšanas pasākumu programmu 25. maijā, 2024, kuru ievadīs mākslinieku duo no Ņūorleānas (ASV) – Kristinas Molinas (Cristina Molina) un Džonatana Traviesas (Jonathan Traviesa) izstāde ar nosaukumu “Par pļavas ziediem un lauvas zobiem + Kontūru meditācijas”. Izstāde prezentēs jaunus mākslas darbus, kas tapuši, māksliniekiem pavadot vairākus mēnešus Latvijā. “Studija” ir jauna mākslas telpa Kaļķu ielas kvartālā, Kuldīgā, kuras fokuss ir radošas, uz izpēti un izglītību orientētas vides nodrošināšana, ienesot un paplašinot laikmetīgās mākslas un kultūras izpausmes Kuldīgā un Kurzemes reģionā.

Māksliniece Kristina Molina ir Fulbraita stipendiāte Latvijā. Uzturēšanās laikā Latvijā viņa ir sadarbojusies ar vietējiem ekspertiem augu zinātnes jomā, piemēram, ķīmiķiem, etnobotānistiem un herbālistiem, lai strādātu pie video darbu sērijas par augu ārstnieciskajām un maģiskajām īpašībām. Molinas video darbu var uzskatīt par dzīvo “herbāriju” – augu stāstu arhīvu, kas skatītājam atklājas ar daudzkanālu attēlu un eksperimentālas skaņu ainavas palīdzību. Šie stāsti tapuši, savijoties Molinas biogrāfijai un latviešu folkloras nostāstiem, kas aizgūti no praktiskām zināšanām, ar ko dalījušies dažādi nozares speciālisti. Instalācijas skaņu ainavā apvienots teksts un no augu elektriskajām frekvencēm iegūts audio. Saskaroties ar globālo vides krīzi, Molina uzdod jautājumus: ko mēs varam mācīties no kopienām, kas ritualizē un godina dabu?; kā varam sadarbojas ar citiem, lai saglabātu vietējo ainavu?; kā kultūras naratīvi veido mūsu attiecības ar dabu, mūsu kolektīvo rīcību un ilgtspējības centienus?

Augu un ģeoloģisko substanču attiecības izstādes ietvaros tiek izgaismotas mākslinieka Džonatana Traviesas darbos, kura foto darbu instalācija pievēršas dzintaram – latviešu kultūrai tik zināmajai vielai, kas iesūcas ūdenstecēs un nokļūst krastā sacietējušu dārgakmeņu veidā. Darbā “Kontūru meditācijas / Baltijas dzintars” Traviesa pēta Fenoskandijas (Baltijas vairoga) ūdens sistēmas(-u) evolūciju, kas palīdzēja ražot un transportēt Baltijas dzintaru, novietojot to pretim Baltijas reģionā sastopamajiem arhitektūras stiliem. Fotodarbu sērijā vērojama spriedze starp lēnām, nepārtrauktām ūdens svārstībām un cilvēka vēlmi veidot, fiksēt un norobežot telpu.

Informācija par māksliniekiem

Kristina Molina un Džonatans Traviesa ir mākslinieki no ASV Dienvidiem, kuri sobrīd dzīvo Ņūorleānā un bieži sadarbojas, veidojot izstādes par izzūdošām ainavām. Viņu mākslas galvenie mediji ir foto un video. Mākslinieku darbi ir bijuši izstādīti The Front un Ogdena Dienvidu mākslas muzejā (abi Ņūorleānā), Tempus Projects, Tampā, Polka muzejā, Leiklendā, Floridas štatā, Syros International Film Festival un citviet. Viņu kopdarbs Sad Tropics 2016. gadā tika iekļauts izdevumos Burnaway un Art in America kā viena no labākajām gada izstādēm. Molina un Traviesa strādā par mākslas profesoriem Tuleinas Universitātē un Dienvidaustrumu Luiziānas Universitātē. Pašlaik viņu mākslas darbos galvenā uzmanība tiek pievērsta Zemes un tās ģeoloģisko materiālu vēsturei, piemēram, kaļķakmens un senu botānisku sugu izzināšanai. Plašāka informācija: https://www.cristinamolina.com/ un https://www/jonathantraviesaphoto.com

Informācija par “Studiju”

“Studija” ir jauna mākslas telpa Kuldīgā, Kaļķu ielas kvartālā, kas darbosies galvenokārt kā rezidence un mākslinieku studija, aicinot tajā uzturēties dažādu jomu praktiķus (ar fokusu uz vizuālo mākslu) un teorētiķus, atbalstot laikmetīgu norišu jaunradi, pētniecību un izglītību. Būtisks akcents telpas darbībā būs dialogs starp uzaicinātajiem autoriem un vietējo kopienu, īpašu vērību pievēršot ilgtspējīgu sadarbību veicināšanai starptautiskā dimensijā. “Studiju” vadīs neatkarīga kuratore Maija Rudovska, kurai ir 15 gadu pieredze starptautisku mākslas projektu vadīšanā un kūrēšanā. Mākslas telpa top ciešā sadarbībā Kaļķu ielas kvartāla komandu.

Atklāšana:
25. maijs no plkst. 17:00

Kontaktinformācija:
“Studijas” vadītāja un kuratore: Maija Rudovska
tel: +371 29507442
epasts:

“Studijas” adrese: Kaļķu ielas kvartāls 14, LV-3301, Kuldīga

Darba laiki:
Trešdiena – svētdiena plkst. 14:00 – 19:00

Izstādes norise:
25.05. – 30.06.2024