Meklēt
Izvēlne

Ar vieslekciju par dizaina domāšanu Latvijas Mākslas akadēmijā viesosies "Electrolux" dizainers Tomass Johansons

Lai runātu par dizaina domāšanu un par pasaules tendencēm rūpnieciskajā dizainā, otrdien, 2014. gada 8. aprīlī, plkst. 14.00 Latvijas Mākslas akadēmijā ar vieslekciju dizaina cienītājiem viesosies „Electrolux” globālā dizaina centra dizaina direktors Tomass Johansons. Tāpat dizainers sniegs ieskatu starptautiskā mēroga studentu dizaina konkursam „Electrolux Design Lab” iesniegto darbu pēdējo gadu tendencēs. 

Tomass Johansons (Thomas Johansson) ir dizainers ar vairāk nekā 20 gadu profesionālu pieredzi dizaina jomā. Viņš ir attīstījis dizainu, kas balstās rūpēs par dizaina lietotāja vajadzībām, un inovācijas, kas izpelnījušās daudzveidīgas starptautiskas atzinības. Tomass Johansons kompānijā „Electrolux” strādā kopš 2004. gada. Uzņēmumā viņš ir guvis daudzpusīgu pieredzi gan vadot starptautiskas dizaineru komandas mazo un lielo sadzīves ierīču dizaina izstrādē, gan radot pilnīgi jaunas mājas ierīces, gan vērtējot pasaules mēroga studentu rūpnieciskā dizaina konkursa „Electrolux Design Lab” konceptus.

Pirms pievienošanās „Electrolux” komandai Tomass Johansons ir bijis dizainers tādās kompānijās kā „Caran”, „Bombardier Transportation” un „Rosenblad & Co”. Tomass Johansons ir ieguvis maģistra grādu produktu dizainā Gēteborgas Universitātes Dizaina un amatniecības skolā Zviedrijā. Viens no dizainera pēdējā laika ievērojamākajiem Tomasa Johansona darbiem „Electrolux” ir bijusi radošā procesa virsvadība pilnīgi jaunai mājas ierīču līnijai, kas tika prezentēta 2012. gada aprīlī Milānā, starptautiskajā virtuves ierīču izstādē „EuroCucina”.

Lekcija angļu valodā notiks otrdien, 8. aprīlī, Latvijas Mākslas akadēmijā no plkst. 14.00 līdz plkst. 16.30.

Ierobežotā vietu skaita dēļ lūgums pieteikt dalību lekcijā līdz 7. aprīļa plkst. 23.59, rakstot uz e-pastu riga(abols)hauska.com">.

Par „Electrolux Design Lab 2014”
2014. gada konkursam „Veselīgas mājokļa veidošana” (Creating Healthy Homes) iespējams pieteikt produktu, aksesuāru, pakalpojumu idejas trīs tematiskos virzienos: kulinārijas prieks (Culinary Enjoyment), audumu kopšana (Fabric Care) un gaisa attīrīšana (Air Purification). Lai piedalītos konkursā, dalībniekam jāiesniedz idejas apraksts, vizuāla skice, kas to ilustrē, un potenciālā lietotāja iespējamo ieguvumu apraksts. Ideju iesniegt konkursa pirmajai kārtai iespējams līdz 2014. gada 6. aprīlim. Konkursā aicināti pieteikties dizaina studenti, lai ar dizaina idejām sacenstos par sešu mēnešu apmaksātu prakses vietu „Electrolux” starptautiskajā dizaina centrā un par naudas balvām, kuru kopējais budžets ir 11 000 eiro. Konkurss norisinās jau divpadsmito gadu, savukārt dalībnieki no Latvijas, pārstāvot Latvijas Mākslas akadēmiju, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu, Rīgas Tehnisko universitāti un citas izglītības iestādes, tajā piedalījušies pēdējos četrus gadus. Plašāk: www.electrolux.com/electroluxdesignlab.

Par „Electrolux”
„Electrolux” ir pasaules līderis mājsaimniecības ierīču un profesionālo ierīču ražošanā. Tā izstrādājumus ik gadu iegādājas vairāk nekā 40 miljoni pircēju 150 valstīs. „Electrolux” fokusējas uz inovatīvu produktu ražošanu, īpašu vērību pievēršot pārdomātam dizainam, pamatojoties uz patērētāju prasībām, lai tos novērtētu gan cilvēki savās mājās, gan profesionāļi - darbavietās. „Electrolux” produktu klāstā ietilpst ledusskapji, trauku mazgāšanas mašīnas, veļas mašīnas, plītis, kondicionieri, putekļu sūcēji un mazā sadzīves tehnika. 2012. gadā „Electrolux” ieņēmumi bija 12,79 miljardi eiro un uzņēmumā strādāja 61 000 darbinieku. Plašāk: www.electrolux.lv.