Meklēt
Izvēlne

ATJAUNOTĀS KULDĪGAS ADATU FABRIKAS TELPAS VĒRS DURVIS APMEKLĒTĀJIEM

2022.gada vasarā būvdarbu noslēgumam tuvojas Kuldīgas Adatu Fabrika, lai jau rudenī uzņemtu Latvijas Mākslas akadēmijas starptautiskās maģistra studiju programmas “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas” (SDSI) studentus no visas pasaules.

Iecere par Adatu fabrikas izveidi radās 2015.gadā, kad LMA un Kuldīgas novada pašvaldība vienojās par ambiciozu plānu – Kuldīgā izveidot jaunu studiju programmu. Pavisam drīz, 2016.gadā LMA uzsāka meklējumus jaunās studiju programmas saturam, lai tiktu radīts unikāls izglītības piedāvājums Latvijā un Baltijas valstīs. Savukārt Kuldīgas novada pašvaldība tam paralēli uzsāka Adatu Fabrikas projekta īstenošanu ar mērķi topošajai studiju programmai iekārtot mājvietu. Metu konkursā tika izraudzīts arhitektes Zaigas Gailes biroja piedāvājums. Abu sadarbības partneru – LMA un Kuldīgas novada pašvaldības – iniciatīvas vainagojušās panākumiem: ar ESF atbalstu LMA izstrādāja un 2021.gadā licencēja pirmo pakalpojumu dizaina studiju programmu Baltijas valstīs, kura turklāt ir starptautiska un tiek īstenota 4 augstākās izglītības institūciju sadarbībā (LMA, Lapzemes Universitāte, Rīgas ekonomikas augstskola, Igaunijas Mākslas akadēmija). Savukārt Kuldīgas novada pašvaldība ar ERAF atbalstu projekta “Jēkaba ceļa kultūras mantojuma un mākslas jaunrades magnēti” ietvaros vairāku gadu garumā īstenojusi Adatu Fabrikas renovācijas darbus, lai septembrī šeit studijas uzsāktu studenti no visas pasaules. Neraugoties uz to, ka Adatu fabrikas būvdarbi pilnībā nav pabeigti, esam nepacietīgi vērt durvis interesentiem un ļaut ieskatīties Zaigas Gailes biroja radītajos elegantajos interjeros. Līdz ar septembri Adatu Fabriku sāks intensīvi apdzīvot tās galvenie lietotāji – studenti, vasara ir īstā iespēja netraucēti ielūkoties Adatu Fabrikas burvīgajā atmosfērā.

Ņemot vērā, ka Fabrikas izveides mērķis ir tieši LMA jaunās studiju programmas mājvieta, atvērto durvju dienu kultūras piedzīvojums ir ne tikai pati māja, bet arī māksla – laikā no 1.jūlija līdz 30.septembrim Adatu Fabrikā būs iekārtota Latvijas Mākslas akadēmijas – PhD studentu un diplomdarbu vadītāju darbu izstāde. Ikviens interesents būs aicināts izmantot vasaras pauzi pirms studiju gada sākuma, lai iepazītu jauno kultūrtelpu Kurzemē, Adatu Fabriku, kā arī izcilu Latvijas mākslinieku darbus.

Adatu Fabrika telpas rekonstrukciju finansiāli atbalsta Eiropas Sociālā fonda projekts: "Jēkaba ceļa kultūras mantojuma un mākslas jaunrades magnēti", Nr. 5.5.1.0/17/I/008.