Meklēt
Izvēlne

VALMIERAS MUZEJĀ ATKLĀS IZSTĀDI "TĒLNIECĪBA/KERAMIKA/STIKLS"

Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades jubilejas noskaņās Vizuāli plastiskās mākslas Tēlniecības, Stikla mākslas un Keramikas nozaru pedagogi un studenti pasniedz lielisku dāvanu sabiedrībai – izcilu mākslinieku grupas izstādi Valmierā un Liepājā, tā atjaunodami un turpinādami kādreiz akadēmijai tik ierasto praksi, rīkot mākslas izstādes visā Latvijā, ne tikai Rīgas galerijās un muzejos. Šīs izstādes veidos divas dažādas, savstarpēji tikai ar autoru loku saistītas ekspozīcijas. Abās izstādēs būs apskatāmi atšķirīgi darbi, lai arī abu izstāžu nosaukums ir vienāds – “TĒLNIECĪBA/KERAMIKA/STIKLS”.

Izstādes atklāšana 12. decembrī plkst. 17.00 Valmieras muzejā.

Šodienas LMA pedagogi ir latviešu tēlniecības un lietišķās mākslas vecmeistaru bijušie audzēkņi un mācekļi, savā daiļrades procesā tradicionālās, tikai latviešu mākslai raksturīgās vērtības saglabājot un transformējot jaunās krāsās un formās, tās paceļot vispārcilvēciskā, mūsdienīgā izpratnes līmenī. Modernās mākslas izteiksmes valoda ir asociatīvs, uz iekšējām, reizēm ļoti subjektīvām, sajūtām balstīts dialogs starp mākslinieku un skatītāju. Intelektuālais vēstījums veidots tā, lai būtu uztverams jebkurā pasaules daļā mītošam cilvēkam, jo mūsdienu mākslas valoda ir universāla zīmju sistēma, kas, kā dzīvs pavediens, nebeidzami mums seko kopš cilvēces pirmsākumiem. Mākslinieka misija ir šo pavedienu turpināt un nodot nākotnei.

Izstādēs ar saviem jaunākajiem darbiem piedalīsies tādi Latvijā un pasaulē pazīstami mākslinieki, kā stikla mākslas meistares Ingūna Audere, Vineta Groza, Sandra Utāne, Inita Ēmane, Ilze Dūdiņa un Agnese Gedule; keramiķi Dainis Lesiņš, Dainis Pundurs, Ainārs Rimicāns, Līga Skariņa, Ženija Loginova un Anna Rubene – Zīdere. Tēlniecības ekspozīcijas daļu veidos Bruno Strautiņa, Gļeba Panteļejeva, Aigara Bikšes, Kārļa Alaiņa, Olgas Šilovas un Valta Barkāna darbi.

Valmieras muzejā izstāde apskatāma no 2019. gada 13. decembra līdz 2020. gada 1. februārim. 

Liepājas Mākslas muzejā (Liepājā, Kūrmājas prospektā 16/18) izstāde tiks atklāta 2020. gada  17. janvārī un būs apskatāma līdz 2020. gada 1. martam.