Meklēt
Izvēlne

Atklāta balsošana par Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē logo

No 2013. gada 12. augusta ikviens ir aicināts izdarīt savu izvēli un nobalsot par kādu no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē logo variantiem, tādējādi palīdzot žūrijai izlemt, kurš būs Latvijas prezidentūras logo.

Latvijas prezidentūra ES Padomē norisināsies 2015. gada 1. pusgadā, tas būs viens no nozīmīgākajiem notikumiem Latvijas vēsturē. Prezidējošās valsts logo izveide ir kļuvusi par tradīciju. Prezidentūras logo ir kas vairāk par vienkārši grafisku zīmi, tas ir simbols, kas raksturo gan gaidāmo prezidentūru, gan Latviju. Lai iegūtu iespējami labāko Latvijas prezidentūras ES Padomē logo, Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts izsludināja konkursu, kurā saņemtie darbi šobrīd nodoti sabiedriskajā balsošanā.

Nobalsot par logo var mājaslapā www.es2015.lv, izmantojot sociālo tīklu kontus vai arī ar savu e-pasta adresi. Balsot par logo var ne vairāk kā vienu reizi diennaktī. Balsošana norisināsies līdz 8. septembrim.

Logo izvēlē būtiski ņemt vērā, ka tam jābūt uztveramam sabiedrībai gan Latvijā, gan visā Eiropas Savienībā, kā arī logo jāvar lietot uz dažāda izmēra, materiāla un krāsas objektiem telpiskajā un digitālajā vidē.

Uzvarētāju, ņemot vērā sabiedrības balsojumu, noteiks profesionāla vērtēšanas komisija, kurā līdzās augstāko valsts institūciju pārstāvjiem darbojas nozares profesionāļi, kuri vērtē piedāvāto logo skiču atbilstību konkursa vērtēšanas kritērijiem. Pēc žūrijas lēmuma informācija par uzvarētāju tiks publicēta Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta mājaslapā.