Meklēt
Izvēlne

Atklāta konkursa „SEB stipendija glezniecībā” izstāde

No 2014. gada 13. novembra līdz 3. decembrim Latvijas Mākslas akadēmijas aulā ir apskatāma konkursa „SEB stipendija glezniecībā - TALANTS ATMAKSĀJAS!" izstāde. Izstādei noslēdzoties, 3. decembrī plkst. 18.00, tiks paziņoti konkursa rezultāti un pasniegta stipendija. Laureāts saņems iespēju piedalīties radošajās darbnīcās kādā no Eiropas Savienības valstīm un stipendiju EUR 1700 vērtībā. 

Laika posmā līdz laureāta paziņošanai, stipendiju konkursa dalībnieku veikumu vērtēs žūrija, kurā būs LMA, SEB bankas pārstāvji un pieaicinātie mākslas jomas eksperti.

LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs: „Latvijas Mākslas akadēmijas un SEB bankas ilggadējā un veiksmīgā sadarbība ļauj uzplaukt avangardam, drosmīgai glezniecībai Mākslas akadēmijā un plašāk – Latvijas mākslā. Pievēršanās jauno mākslinieku atbalstam ir arī pārdomāts solis – ieguldīt tajos mākslas talantos, kuriem ir potenciāls būt atpazīstamiem mākslas laukā arī turpmāk. Balvas saņemšana ir būtisks solis ceļā uz izaugsmi un atpazīstamību. Būtiski, ka balva ir ne vien sasniegums, bet arī papildus ieguldījums talanta pilnveidē – balvas ieguvējam būs iespēja doties mēnesi stažēties uz kādu no laureāta paša izvēlētajām Eiropas galvaspilsētām. Ikviens konkursa dalībnieks ar savu veikumu pārstāvēts izstādē, un tāpēc ikvienam tās apmeklētājam ir iespēja redzēt, cik daudz talantīgu studentu ir mūsu vidū un cik sarežģītus apstākļus talantu sīvā konkurence veido žūrijas lēmuma pieņemšanai.”

SEB bankas prezidents Ainārs Ozols: „Sava ceļa atrašana un sava unikālā rokraksta attīstīšana vienmēr ir grūts uzdevums, kas prasa daudz pūļu, mērķtiecības un neatlaidības. Tāds likums ir vienlīdz spēkā kā biznesa vidē, tā mākslā, bet šis ceļš ir daudz vieglāk ejams, ja mācāmies no citu pieredzes. Tāpēc esam gandarīti par iespēju palīdzēt jaunajiem māksliniekiem izkopt savu talantu un spert vēl vienu soli pretim saviem mērķiem. Tā ir neliela daļiņa no mūsu kopīgā ieguldījuma valsts un sabiedrības izaugsmē!”

2013. gada „SEB stipendijas glezniecībā” laureāts Klāvs Loris: „Saņemt SEB bankas stipendiju bija milzīgs prieks, un tā man pavēra iespējas un ceļus, kurus citādi varbūt nebūtu sasniedzis. Bet jo svarīgāk bija tas patīkamais žests no profesionāļiem, kuri mani novērtēja un motivēja turpināt iesākto, saprotot arī to, ka vienmēr ir, kur tiekties un attīstīties tālāk. Patīkams bija žūrijas vērtējums, bet noteikti jāpiemin tas, ka arī pārējo mākslinieku iesniegtie darbi bija augstā līmenī un, manuprāt, nevajadzētu tos vērtēt zemāk. Arī šogad no izstādes veidotājiem un māksliniekiem sagaidu augstu profesionālo un māksliniecisko līmeni un ar interesi gaidīšu rezultātus.”

Par tradīciju jau kļuvusi izstādes „SEB stipendija glezniecībā - TALANTS ATMAKSĀJAS!" apmeklētāju simpātijas balva, tādēļ arī šogad līdz tās noslēguma dienai ikvienam izstādes skatītājam ir iespēja nobalsot par sev tīkamāko darbu.

Kopš 2008. gada, kad Mākslas akadēmijā pirmo reizi pasniegta „SEB stipendija glezniecībā”, to saņēmuši septiņi mākslinieki. 2008. gadā konkursa laureāte bija Neonilla Medvedeva, 2009. gadā – Atis Jākobsons, 2010. gadā – Zane Tuča, 2011. gadā – Elza Sīle, 2012. gadā - Laimdota Steķe, skatītāju simpātijas balvu ieguva Darja Fjodorova. Pagājušajā - 2013. gadā, balvu ieguva Glezniecības apakšnozares students Klāvs Loris par darbiem „Viena essme divos” un „Ceļā”, savukārt skatītāju simpātijas balvu saņēma Glezniecības apakšnozares studente Linda Vigdorčika par darbu „Divi satiekas Zilupē”.


Izstādes darba laiki:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 – 18.00
Ceturtdien: 11.00 – 19.00
Pārtraukums: 14.30 – 15.00
Pirmdien, svētdien: slēgts

Ieeja bez maksas

Norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas aula
Kalpaka bulvāris 13, Rīga