Meklēt
Izvēlne

ATZĪMĒS LMA STIKLA MĀKSLAS KATEDRAS 60 GADU JUBILEJU

Ar starptautisku stikla mākslai veltītu izstādi un konferenci Latvijas Mākslas akadēmijā atzīmēs stikla mākslas katedras 60 gadu jubileju.

25. oktobrī Latvijas Mākslas akadēmijas aulā tiks atklāta starptautiska stikla mākslai veltīta konceptuāla izstāde “Stikla mākslas 60 gadi Latvijas Mākslas akadēmijā”, kurā būs apskatāmi Latvijas Mākslas akadēmijas un starptautisko sadarbības partneraugstskolu pasniedzēju un praktizējošo stikla mākslinieku radītie darbi. Izstāde atspoguļo stikla mākslas daudzveidību un bagātību, izmantojot to kā mediju skulpturāliem objektiem un instalācijām. Izstādē apkopoti mākslinieku eksperimenti ar dažādām plaknēm un dimensijām, liekot stiklu galvenā varoņa lomā.

Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītāja, profesore Vineta Groza stāsta: „Kad pirms sešdesmit gadiem mākslinieks Arnolds Vilbergs akadēmijā iedibināja pirmo specializēto stikla mākslinieciskās apstrādes kursu, ir notikušas pārsteidzošas un tehnoloģijās balstītas pārmaiņas. Mākslas tendences nāk ar jaunu tehnoloģisku jauninājumu, daudzveidīgu darbu interpretāciju, paplašinot stikla tehnoloģiskās izgatavošanas iespējas. Šobrīd nozares tālākai attīstībai ir nepieciešamas tikai zināšanas, ambiciozas idejas un vēlme strādāt.

Patlaban studiju process Latvijas Mākslas akadēmijas stikla mākslas specialitātē vērsts uz visaptverošām teorētiskām zināšanām par stiklu, tā apstrādi un pielietojumu sinerģijā ar praktisko darbu un laikmetīgiem eksperimentiem. Stikla mākslas specialitātes absolventi sekmīgi turpina strādāt kā radoši stikla mākslinieki, dizaineri, pasniedzēji vai mākslas kuratori.

Lai sekmētu nozares attīstību un sekotu līdzi laikmetīgām tendencēm, pasniedzēji un studenti ik gadu dodas pieredzes apmaiņā uz ārvalstu akadēmijām un dažādām prakses vietām Eiropā. Regulāra ir arī dalība starptautiskos konkursos un izstādēs – kā Eiropas stikla mākslas festivālā Polijā, Starptautiskajā stikla festivālā Luksemburgā un Staņislava Libenska balvas (Stanislav Libenský Award) konkursā Čehijā.

Profesore turpina: “Latvijas Mākslas akadēmijai ir būtiska loma fundamentālas kultūras enerģijas, teorētiskās bāzes un mākslas veidu pieredzē, mākslas atmosfēras, sadarbības partneru, partneraugstskolu iesaistē stikla mākslas attīstībai.

Konference "Stikla māksla Latvijā, Eiropā un pasaulē: vēsture un perspektīva", kurā tiks prezentēti zinātniskie darbi un radošie sasniegumi stikla mākslas jomā, notiks 24. oktobrī, plkst. 10.00, Kronvalda bulvāris 4, 1.auditorija.

Izstādes atklāšana 25. oktobrī plkst. 17.00, Latvijas Mākslas akadēmijas aulā.

Izstāde aplūkojama no š.g. 25. oktobra līdz 1. decembrim LMA aulā.
Izstādes darba laiks: P., O., T., C., Pk. 10.00 – 18.00, Kalpaka bulvāris 13. Ieeja bezmaksas.

Izstādes dalībnieki: Inguna Audere, Zaiga Baiža, Ilze Dūdiņa, Inita Ēmane, Agnese Gedule, Vineta Groza, Viktors Jansons, Aleksandrs Logvins, Bruno Strautiņš, Sandra Utāne, Līvānu stikla un amatniecības centrs (Latvija), Tereza Almeida (Portugāle), Valmants Gutausks, Remigijs Krjuks, Ieva Paltanavičūte (Lietuva), Petrs Stanickis, Stikla studija “Ajeto”, Davids Ševčiks (Čehija), Maikls Rodžerss, Deivids Šnukels (ASV), Mare Sāre (Igaunija), Andrijs Bokotejs (Ukraina).

Izstādes kuratore: profesore Vineta Groza
Izstādes scenogrāfs: docents Viktors Jansons, Dace Ignatova, Justīne Jasjukeviča
Starptautiskie lektori: Deivids Šnukels (ASV) un Maikls Rodžerss (ASV)

Kontaktinformācija:
Profesore Vineta Groza
Tālrunis: + 371 25909630
E-pasts: