Meklēt
Izvēlne

Darjas Fjodorovas izstāde "Cilvēks"

No 2013. gada 9. februāra līdz 7. martam Kandavas Mākslas galerijā skatāma Darjas Fjodorovas izstāde „Cilvēks”. Interesenti ir laipni aicināti apmeklēt izstādes atklāšanu š.g. 9. februārī plkst. 13.00. Atklāšanas dienā būs iespēja satikties ar mākslinieci neformālā gaisotnē, padzert tēju un piedalīties portretu darbnīcā, uz kuru aicināti visi (ar vai bez priekšzināšanām). Dalība darbnīcā ir bezmaksas. Grupām lūgums iepriekš pieteikties (romanovska.linda(abols)gmail.com">). 

Izstādē „Cilvēks” ir apkopoti vairāku gadu garumā gleznoti portreti. Tie ir gan tuvi radi, gan tāli paziņas, kas iepazīti daudzo ceļojumu laikā. Portretētie cilvēki ārēji ir ļoti atšķirīgi, taču viņus visus vieno tas, ka, pirmkārt, viņi ir tikai cilvēki. Tas ir stāsts par līdzvērtību, tuvākmīlestību un cilvēcību.

Darja Fjodorova ir 1986. gada 22. jūlijā dzimusi rīdziniece, kas šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares maģistrantūrā. 2009. un 2010. gadā studējusi arī Itālijā, Neapoles Mākslas akadēmijā (Accademia di Belle Arti di Napoli). Kādu laiku Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzeja projekta ietvaros ir strādājusi par zīmēšanas pasniedzēju un jau kopš 2005. gada aktīvi piedalās jauno mākslinieku kopizstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs, kā arī tādos pašmāju radošajos stipendiju konkursos kā „Brederlo – von Sengbusch mākslas prēmija” un „SEB stipendija glezniecībā”, kurā 2012. gadā ieguva skatītāju simpātijas balvu par gleznu „Karmena”.

Darja Fjodorova glezno reālistiskā stilā dažādos žanros. Viņas galvenais iedvesmas avots ir viss acīm saskatāmais, un gleznas ir nevis pamācības, bet drīzāk dalīšanās. Daudzi mākslinieces darbos saskata mieru, un viņas pašas skatījumā tieši tā ir sajūta, ko ir vēlēšanās sniegt skatītājiem. „Man ir svarīgi katru gleznu izveidot kā atsevišķu pasauli. Tā, lai skatītājs tai noticētu.”

Darba laiks:
Otrdien, trešdien, piektdien: 9.00 – 16.00
Ceturtdien: 9.00 – 18.00
Sestdien: 10.00 – 14.00
Pirmdien, svētdien – slēgts

Ieejas maksa:
Skolēniem 0.30 LVL
Pieaugušajiem 0.50 LVL

Kandavas Mākslas galerija
Talsu iela 11, Kandava
Mājas lapa: www.vejsparns.lv