Meklēt
Izvēlne

Diskusija "Radoša persona. Radoša ekonomika. Krustpunkti un paralēles"

2013. gada 25. aprīlī pulksten 12.00 Eduarda Smiļga Teātra muzejā norisināsies Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Radošo savienību padomes rīkotā diskusija „Radoša persona. Radoša ekonomika. Krustpunkti un paralēles”, radi! radošās darbības nedēļas ietvaros. 

Radošu personu un kultūras cilvēku statuss sabiedrībā jau ilgu laiku ir aktuāla un diskutabla tēma. Nesen veiktais Latvijas Radošo savienību padomes un Latvijas Kultūras akadēmijas pētījums „Radošu personu situācija Latvijā 2012. gadā” atjaunojis diskusijas kā politikas pārstāvju, tā pašu radošo personu vidū par nepieciešamo un vēlamo valsts atbalsta formu tādos jautājumos kā radošu personu sociālo garantiju nodrošināšana, problēmas nozarēs, radošas personas nozīmi valstī, kā arī radošas personas dzīvesveida un darba specifiku.

Lai turpinātu runāt par šīm tēmām un vērstu sabiedrības uzmanību uz esošo situāciju, Latvijas Radošo savienību padome kopā ar Latvijas Kultūras akadēmiju 25. aprīlī rīko diskusiju ar moto „Kāda ir radošuma cena?” pašu kultūras pārstāvju vidū, kopā pulcinot arhitektus, dizainerus, teātra un vizuālās mākslas pārstāvjus, rakstniekus, mūziķus, tradicionālās kultūras un kino pārstāvjus. Diskusiju vadīs žurnāliste un raidījuma „100g kultūras” vadītāja Kristīne Želve.

Interesenti aicināti apmeklēt diskusiju un izteikt savu viedokli par tādām tēmām kā atšķirības un problēmas nozarēs, radošas personas un sabiedrības attiecības, radoša persona un valsts atbalsts, radošu personu ekonomiskās un sociālā nodrošinājuma problēmas u.c. Apstiprināt dalību potenciālie apmeklētāji aicināti, rakstot e-pastu uz adresi petijums(abols)makslinieki.lv">.

Diskusiju varēs vērot klātienē visi interesenti, kā arī tā tiks translēta radi! mājas lapā www.radilatvija.lv un interneta ziņu portālā www.delfi.lv