Meklēt
Izvēlne

Diskusija "Vārdi un attēli: mūsdienu cilvēks starp tekstuālo un vizuālo diskursu" Latvijas Mākslas akadēmijā

2016. gada 18. februārī plkst. 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā (LMA) notiks diskusija par tekstuālā un vizuālā diskursa savstarpējām attiecībām mūsdienu aktualitāšu kontekstā mākslā, kultūrā un politikā. Diskusijā piedalās – LMA profesors Dr. art. Andris Teikmanis un Latvijas Universitātes profesors Dr. phil. Igors Šuvajevs.

Diskusija "Vārdi un attēli: mūsdienu cilvēks starp tekstuālo un vizuālo diskursu" ir turpinājums diskusijai "Vārdi un lietas: apgalvojums un attēlojums laikmetīgajā mākslā", kas LMA risinājās 17. decembrī Fuko esejas "Šī nav pīpe" tulkojuma atvēršanas svētku ietvaros un kuru organizēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar laikmetīgās literatūras un filozofijas žurnālu "Punctum". Diskusijas "Vārdi un attēli: mūsdienu cilvēks starp tekstuālo un vizuālo diskursu" mērķis ir rast atbildi uz jautājumiem par tekstuālo un vizuālo diskursu politikā, ideoloģijā un mūsu dzīvē: kurš ir dominējošais – tekstuālais vai vizuālais? Kuram diskursam ir lielāks manipulatīvais potenciāls? Kam mēs vairāk ticam – vārdiem vai attēliem? Kurš diskurss dominē, konstruējot mūsu identitāti? 

Dr.phil. Igors Šuvajevs – Latvijas Universitātes Filozofijas vēstures katedras profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis.

Dr.art. Andris Teikmanis – LMA Vizuālās mākslas un kultūras vēstures un teorijas apakšnozares profesors, prorektors.

Ieeja pasākumā ir bez maksas. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, lūdzam pieteikt apmeklējumu līdz 16. februārim, rakstot uz e-pastu inese.bauge(abols)lma.lv">.  


Norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas jaunais korpuss
Kalpaka bulvāris 13, Rīga