Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas 78. karnevāls “Virtuālais paradīzes dārzs”

2016. gada 19. februārī Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) jau 78. reizi notiks karnevāls, kurš šogad ar tēmu “Virtuālais paradīzes dārzs” akcentēs interneta un digitālās vides arvien pieaugošo nozīmi. Uz karnevāla galvenās “Mamma daba” skatuves kāps viena no Latvijā mīlētākajām grupām -  “Astro’n’out” & DJ Rudd  ar koncertprogrammu “Astro'Electro Acoustic 2.0”, kā arī kolorītais Roberts Gobziņš. Biļetes iepriekšpārdošanā tiks tirgotas vēl tikai divas dienas - 12. un 17. februārī LMA telpās, kā arī bārā “Ezītis miglā”. Biļešu skaits ir ierobežots. 

19. februārī uz “Latvijas valsts meži” atbalstītās karnevāla galvenās skatuves kāps  arī ciemiņi no BaltkrievijasSuper Besse, latviešu hiphopa izpildītājs Edavārdi, kā arī “Bandmaster” un “Emil Deo + Richard Spatz”. Savukārt grupas “Indygo”, “Sibyl Vane” (Igaunija), “Laime pilnīga”, “Be Reet”, “Crow Mother”, “Foxthroat” un “Rebel Riot” savus cienītājus karnevālā iepriecinās no roka skatuves. Kaut ko atbilstošu savai muzikālajai gaumei pasākumā spēs atrast ikviens. Ielūkoties vērts ir arī funk telpā, kurā saimniekos apvienība “Funky Breakout”: DJ All-viss, DJ Rudd un Pm2TheAm. Par folk telpas labsajūtu parūpēsies grupas “Dārdi”, “Labie Laiki”, “Rikši”, kā arī “Čipsis un Dullais” un Rīgas tautas mandolīnu orķestris. Savukārt 91kidz stage pulcēs  “Suave-94”, “Young-P”, “Rom+Ann”, “Judzhen”, “91kidz”, spāņu mākslinieks “JU”, “Lessfucc”, “Dispoze” un “Ironixx”. Karnevālā uzstāsies arī mākslinieki un muzikālās apvienības, kas tikai nesen sākušas savu muzikālo karjeru.

19. februārī “Birojnīcā” norisināsies “Red Bull” Mūzikas Akadēmijas infosesija, uz  kuru aicinām dīdžejus, vokālistus, perkusionistus, producentus un citus mūzikas pasaules radošos darboņus. Sesijas mūziķi būs “Red Bull” Music Academy laureāti “Full Crate x Mar” (Nīderlande), bet jau pusnaktī dīdžeja un vokālista duo kāps uz karnevāla 91kidz stage.

Liela rosība notiks arī paralēli muzikālajam piedāvājumam. Karnevāls priecēs ar plašu aktivitāšu, meistarklašu klāstu un uzmanības vērtām performancēm LMA studentu un Latvijas Kultūras akadēmijas dejotāju izpildījumā. Īpašu rituāla performanci būs sarūpējusi starpdiscpilinārā deju studija “Ideagnosis”, ko vada Simona Orinska. Uz atpūtu no kņadas aicinās improvizācijas grupas “Art и Šok”, “Prieka ministrija” un stand-up “Comedy Latvia”. Papildus vizuālajam baudījumam karnevāla apmeklētāju maņas kņudinās dziedošā dzejniece un dzejas priekšlasījumi. Kino telpā tiks demonstrētas Rīgas Starptautiskā filmu festivāla “2ANNAS” īsfilmu programma - 75 minūšu garas latviešu un ārzemju režisoru animācijas filmas. Viesiem būs iespēja darboties tērpu darbnīcā, “Soundschool” dīdžeju vadītās meistarklasēs un skulptūras “Dāvids” zīmēšanas meistarklasēs. Kaut kas interesants ir pietaupīts tieši karnevāla pirmo stundu apmeklētājiem, jo jau plkst. 20.30 būs vērojami tējas meistaru paraugdemonstrējumi.

Jau ierasts, ka daļa no karnevāla nakts burvības ir tikai šim pasākumam un tēmai veidotās dekorācijas un mākslas objekti. Par totapšanu šoreiz rūpējas studenti no LMA un citām Latvijas mākslas skolām, kā arī liels skaits brīvprātīgo palīgu. Vairāki mākslinieki veidos instalācijas, kas ierasto LMA ēku pārvērtīsdažādu gaismu un noskaņu labirintā.

LMA karnevāls 2016. gada 19. februārī sāksies plkst. 20.00 un turpināsies līdz pat rīta gaismai. No plkst. 21.00 apmeklētājiem būs pieejamas darbnīcas un aktivitātes, bet jau 22.00 sāks skanēt dzīvā mūzika. Atgādinām, ka ieeja karnevālā ir no 18 gadu vecuma.

Karnevāla norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmija, Kalpaka bulvārī 13, Rīgā.


Aicinām sekot līdzi karnevāla jaunumiem:
karnevals.lma.lv
www.lma.lv 
twitter.com/karnevals
facebook.com/karnevals
vimeo.com/karnevals