Meklēt
Izvēlne

Dizaina diplomandu dienu ietvaros Sv. Pētera baznīcā notiks modes skate "Plūdi"

2014. gada 5. jūnijā norisināsies viens no Latvijas modes dzīves gaidītākajiem notikumiem – ikgadējā Latvijas Mākslas akadēmijas Modes mākslas apakšnozares studentu modes skate „Plūdi”, kas pasākuma viesus pārsteigs ne vien ar tās oriģinālo scenogrāfisko koncepciju, bet arī ar neordināru norises vietu.

Gaidāmā modes skate no jau ierastajām Mākslas akadēmijas telpām šogad pārcelsies uz Rīgas vēsturisko centru – Sv. Pētera baznīcu –, kas Latvijas mērogā ir vēl nebijis notikums.

Modes skates scenogrāfijas, kā arī vizuālās ilustrācijas autors ir Scenogrāfijas apakšnozares 4. kursa students Einārs Timma, kurš atklāj, ka šim vērienīgajam pasākumam izvēlētais nosaukums „Plūdi” simbolizē atbrīvoto enerģiju, kas nojauc robežas, maina nosacījumus un rada svaigu ainavu. Jaunie modes dizaineri savukārt ir šīs plūdu atbrīvotās enerģijas daļa, kas izlaužas un pārveido esošo situāciju, atbrīvojot ceļu jaunajam un citādajam. Kā modes skates ievaddaļas centrālais elements tiek solīts kāds pārsteigums, kas būs nevainojams papildinājums iespaidīgajai Sv. Pētera baznīcas arhitektūrai.

„Akadēmijas studenti ir ļoti dažādi, un mēs vienmēr cenšamies atbalstīt visas viņu intereses. Tāpat mums ir svarīgi, lai kopējā modes skates noskaņa un radītais iespaids būtu spēcīgs un atmiņā paliekošs. Protams, izvēloties šī pasākuma norises telpu, mēs nevaram trāpīt visos mākslinieku izjūtu spektros, taču šajā procesā mums ļoti būtiski šķita savienot Rīgas kultūras mantojuma vēsturisko aspektu ar jauno dizaineru vēlmi izaugt un kļūt par Eiropas un arī pasaules līmeņa dizaineriem, un es ticu, ka mums tas ir izdevies,” komentē Latvijas Mākslas akadēmijas Modes mākslas katedras vadītājs profesors Aigars Bikše.

Modes skate „Plūdi” norisināsies š. g. 5. jūnijā Sv. Pētera baznīcā, Rīgā, Skārņu ielā 19. Ieeja no plkst. 19.30, sākums plkst. 20.00. Biļetes jau šobrīd ir iespējams iegādāties „Biļešu Servisa” kasēs un mājas lapā www.bilesuserviss.lv.

Skati organizē Latvijas Mākslas akadēmija un Rīgas Sv. Pētera baznīca, skati atbalsta: Vieglās rūpniecības uzņēmumu asociācija, t/c „Galerija Centrs”, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, „Ramirent”, „Pacho music cafe”, „Evian”, „Micabella”, „Imuarti Studio”, „Riga Top Hair” un „Tigi”. Informatīvie atbalstītāji: TVNET, L’OFFICIEL, Radio NABA un radio CAPITAL FM.