Meklēt
Izvēlne

Eindhovenas Dizaina akadēmijas studenti pavasara praksē viesojas Latvijā

2012. gada 15. maijā plkst. 16:00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā notiks Eindhovenas Dizaina akadēmijas (Nīdlerlande) studentu darbu prezentācijas, kuras vadīs pazīstamo dizaina biroju „Chris Kabel” un „Wieki Somers” dibinātāji. Studenti stāstīs par to, kā, iedvesmojoties no latviešu tradicionālās amatniecības prasmēm, pavasara prakses laikā Ugāles pusē Latvijā tapušas idejas jaunu produktu izstrādei.

Jaunie mākslinieki no Nīderlandes trīs dienu ilgo pavasara praksi Ugālē aizvadīs laika posmā no š.g. 12. maija līdz 14. maijam. Prakse norit tēmas „Mūslaiku rituāli” ietvaros. Kā stāsta paši mākslinieki: „Cilvēku prāti mūsdienas kļūst aizvien apjukušāki. Mūsu uzmanību nepārtraukti paģēr desmitiem aplikāciju, ziņu, mehānisku iekārtu un reklāmu. Apkārtējās vides kakofonijā itin viegli var pazust tas, kas dzīvē ir vissvarīgākais. Atgriešanās pie rituāliem var palīdzēt atjaunot dzīves līdzsvaru un koncentrēt uzmanību pareizajā virzienā. Ar rituālu starpniecību varam rast saskaņu paši ar sevi, ar saviem līdzcilvēkiem un vidi. Vēl jo vairāk, rituālu atkārtošana dara tos tikai stiprākus.”

Prakses laikā Eindhovenas Dizaina akadēmijas studenti ir noskaņojušies rast iedvesmu Latvijā – valstī, kur tradicionālajai kultūrai un paražām joprojām ir liela nozīme ikdienas dzīvē. Studenti pētīs Latvijas kultūru un tās saikni ar dabu, tradicionālo amatniecību, interjerus, dienišķos rituālus u.tml., lai prakses gaitā varētu izstrādāt jaunas idejas un, atgriežoties Nīderlandē, līdz perfekcijai noslīpēt jau gatavus dizaina priekšmetus.

Eindhovenas Dizaina akadēmijas studenti Latvijā viesojas jau atkārtoti. Pirmais sadarbības projekts ar Latvijas Mākslas akadēmiju tika aizvadīts 2011. gada novembrī, kad Mākslas muzejā „Rīgas Birža” notika starptautiska dizaina radošā darbnīca „Make Design! Dutch Design Made in Latvia”. Darbnīcas ietvaros abu augstskolu studenti apvienoja spēkus, veidojot jaunus produktus latviešu tradicionālajās amatniecības tehnikās un projekta noslēgumā veidojot pop-up ekspozīciju „Rīgas Biržā”. Daļa darbnīcas ietvaros radīto darbu bija aplūkojami arī Stokholmas mēbeļu gadatirgū (Zviedrijā) š.g. februārī un izstādē „React!” Ziemeļu Ministru padomes birojā Rīgā š.g. martā un aprīlī.

Ieeja bezmaksas.

Norises vieta:
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
Skārņu iela 10/20, Rīga
Mājas lapa: www.vmm.lv/lv/dmdm