Meklēt
Izvēlne

Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Londonā skatāma Mākslas akadēmijas absolventu izstāde

No 2012. gada 14. novembra līdz 30. novembrim Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Londonā norisinās Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu izstāde „Graduation”, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību Lielbritānijā. Latvijas Mākslas akadēmiju izstādē pārstāv vairāk nekā desmit spilgti mākslinieki, kas studijas Akadēmijā beiguši pēdējo trīs gadu laikā. Skatītāju uzmanībai piedāvātā ekspozīcija ir kā klātesošs liecinieks jaunās mākslinieku paaudzes attīstībai – ar rūpību izkoptam talantam, kas piesaka sevi uz starptautiskās mākslas skatuves, uzsāk savu radošās pilnveides ceļu, attīsta laikmeta garu apliecinošas mākslas izteiksmes formas un jaunus mākslas virzienus. 

Izstādē Londonā pēdējo gadu absolventu veikums eksponēts līdzās divu pasniedzēju – arī Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu – glezniecības darbiem. Akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs un prorektors prof. Kristaps Zariņš ir pieredzes bagāti gleznotāji un ilggadēji pedagogi, kas studiju laikā skolojuši, balstījuši un profesionālai izcilībai iedvesmojuši jaunos talantus mākslā. Eiropas Komisijas pārstāvniecības telpās visu absolventu darbi skatāmi vienuviet kā līdzvērtīgi – katrs ar savu studiju gados uzkrāto pieredzi, sev raksturīgo mākslinieka rokrakstu un individuālo pieeju radošajai pašizpausmei.

Uz Britu salām aizceļojušo darbu kopums apliecina jaunās mākslinieku paaudzes interesi par laikmetīgo un patieso mākslā. Ekspozīcijā izteikti jūtami jaunu izteiksmes līdzekļu meklējumi, ir vērojama atteikšanās no tradicionālajām tehnikām, klasiskie kanoni tiek pārskatīti un interpretēti mūsdienīgā gaismā. Mākslinieki pārkāpj iepriekš novilktās robežas un meklē neparastas platformas savu radošo ieceru īstenošanai. Izstādes ekspozīcija aicina apmeklētājus iepazīt laikmetīgo glezniecību tās daudzšķautņainajā dažādībā – no meistarīga cilvēka, ainavas un urbānās vides atainojuma līdz abstraktam krāsas ekspresijas un faktūras pielietojumam kā galvenajai izteiksmes formai.

Absolventi, kuru darbi līdz š.g. 30. novembrim skatāmi Londonā: Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs, prorektors prof. Kristaps Zariņš, Elīna Alka, Sanda Skujiņa, Kristīne Urbanaviča, Adriana Vīgnere, Zane Veldre, Neonilla Medvedeva, Anna Afanasjeva, Kristīne Luīze Avotiņa, Dārta Hofmane, Laura Vecmane, Sanda Undzēna un Ieva Bondare.

Izstādes darba laiki:
Pirmdiena – piektdiena: 10.00 – 18.00

European Commission Representation in the UK
12 Star Gallery, Europe House
32 Smith Square
London SW1P 3EU
http://ec.europa.eu/unitedkingdom/

Gatavojoties izstādes atklāšanai tapušo ekspress interviju ar Mākslas akadēmijas rektoru prof. Alekseju Naumovu lasiet portālā „Arterritory” (klikšķināt šeit).