Meklēt
Izvēlne

Foto atskats uz Latvijas Mākslas augstskolu asociācijas rīkoto akciju PASTAIGA 2012

2012. gada 23. novembrī Rīgā notika Latvijas Mākslas augstskolu asociācijas rīkotā akcija PASTAIGA 2012, kurā piedalījās ap 500 dažādu Latvijas augstskolu pārstāvji no Rīgas, Jelgavas, Valmieras, Daugavpils un citām Latvijas pilsētām. 

Akcija tika rīkota, apzinoties mākslas augstskolu misiju un augstākās izglītības izšķirošo nozīmi Latvijas valsts veidošanā, kā arī vēloties atgādināt par sabiedrības, tai skaitā par nozares pārstāvju, būtisko līdzdalību augstākās izglītības politikas jautājumu risināšanā.

Akcijas laikā tās dalībnieki apstaigāja Latvijas Republikas varas centrus – Ministru kabinetu un Saeimu –, iesniedzot šajos varas centros Latvijas Mākslas augstskolu asociācijas augstskolu apvienotās Senātu sēdes kopējo paziņojumu. Ar akcijas dalībniekiem pie Saeimas nama tikās Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs un LMA Studentu pašpārvalde saka lielu paldies visiem PASTAIGA 2012 rīkotājiem un dalībniekiem par drosmi un pozitīvo noskaņu visā akcijas gaitā! Īpašs prieks par plakātiem, kas paši par sevi jau bija lieliski mākslas darbi. Ja izdosies viss plānotais, sākot ar nākošo nedēļu plakāti būs skatāmi vienotā ekspozīcijā Mākslas akadēmijas telpās.

Akcijas PASTAIGA 2012 kontekstā noderīgas publikācijas:
- Latvijas Mākslas augstskolu asociācijas paziņojums par PASTAIGU 2012 (klikšķināt šeit);
- Aicinājums piedalīties PASTAIGĀ 2012 (klikšķināt šeit);
- Latvijas Mākslas augstskolu apvienotās Senātu sēdes paziņojums (klikšķināt šeit);
- KulturasDiena.lv, 21.11.2012.; LMA profesors Aigars Bikše „Manāmi skaidri centieni manipulēt ar sabiedrības apziņu” (klikšķināt šeit);
- Diena.lv, 23.11.2012.; LMA rektors: Esam par reformām, bet bez Ķīļa (klikšķināt šeit);
- NRA.lv, 23.11.2012.; Bijušie izglītības ministri: Ķīlim vai nu jāatdziest, vai jāaiziet (klikšķināt šeit).

Piedāvājam foto atskatu uz akcijas norisi: