Meklēt
Izvēlne

Galerija "Māksla XO" mākslas mesē "ART.FAIR 2013" piedalīsies ar Kristapa Ģelža, Ivara Heinrihsona un Kaspara Podnieka darbiem

Laikā no 2013. gada 30. oktobra līdz 3. novembrim Ķelnē jau 11. gadu norisināsies „art.fair International GmbH” organizētā starptautiskā mākslas mese „ART.FAIR 2013”, kas ir trešā lielākā mākslas mese Vācijā pēc „Art Cologne” un „art KARLSRUHE”.

„Māksla XO” galerija „ART.FAIR 2013” piedalīsies pirmo reizi. Šī būs arī pirmā reize, kad latviešu mūsdienu māksla tiks piedāvāta Ķelnes „ART.FAIR” apmeklētājiem brīvā tirgū, kas līdz šim Ķelnē pazīstama no Ludviga mākslas muzeja kolekcijas, kurā iekļauti tādi latviešu mūsdienu glezniecības klasiķi un vecmeistari kā Frančeska Kirke, Maija Tabaka, Džemma Skulme, Imants Vecozols, Vilis Ozols, Aleksandrs Drēviņš.

„ART.FAIR” tika radīta 2003. gadā kā prestižās starptautiskās mākslas mesas „Art Cologne” pilotprojekts, kas katru gadu notiek multifunkcionālā izstāžu kompleksā „Staatenhaus am Rheinpark”. Sākot ar 2007. gadu, „ART.FAIR” ir atdalījusies no „Art Cologne”, kas notiek pavasarī, un kļuvusi par nozīmīgāko starptautisko mākslas mesi Ķelnē rudenī. Katru gadu izstādē piedalās aptuveni 90 starptautiskas mākslas galerijas no vairāk nekā 10 pasaules valstīm – Vācijas, Šveices, Austrijas, Francijas, Nīderlandes, Spānijas, Itālijas, Rumānijas, Anglijas, Krievijas, Korejas, Ķīnas un ASV.

„ART.FAIR” ekspozīcijas koncepts, kas vienkopus apvieno gan jaunus un aktuālus māksliniekus, pārstāvot glezniecību, tēlniecību, fotogrāfiju, performanču un jauno mēdiju mākslu, gan starptautiski atzītus laikmetīgās un modernās mākslas klasiķus – Gerhards Rihters, Džons Čemberlens, Imi Knoebels, Šepards Feirijs, Endijs Vorhols, Georgs Bāzelics u.c., mesei piesaista augsta līmeņa kolekcionārus no dažādām pasaules valstīm.

Savu ekspozīciju „Māksla XO” galerija veidojusi no trīs latviešu mūsdienu mākslinieku darbiem, pārstāvot dažādas laikmetīgās un mūsdienu mākslas jomas. Latvijas laikmetīgo mākslu „ART.FAIR 2013” pārstāvēs Kristapa Ģelža jaunākie autortehnikā izpildītie darbi – „plastikāta gleznas”, kas jau kopš 2012. gada piesaistījuši starptautisku uzmanību un bijuši eksponēti starptautiskā laikmetīgās mākslas izstādēs „PREVIEW BERLIN” (2012, 2013) un „The NordArt 2013”; un Kaspara Podnieka 12 fotogrāfiju sērija „Neparasta vieta” (2010).

Latvijas mūsdienu mākslas klasiku „ART.FAIR 2013” pārstāvēs Ivara Heinrihsona lielformāta glezna „Melnie zirgi” un metāla stiepļu objekti – mīkstās skulptūras, radītas īpaši Ķelnes „ART.FAIR 2013”.

Ilze Žeivate / „Māksla XO” galerija

STAATENHAUS AM RHEINPARK
AUENWEG 17 | D-50679 COLOGNE
www.art-fair.de

Attēlā: Ivars Heinrihsons „Zirga galva”, 2013, 72 x 35 x 97.