Meklēt
Izvēlne

GALERIJĀ ISTABA BŪS SKATĀMA JAUNO MĀKSLINIEKU GRUPAS IZSTĀDE “NIEZE”

No 9. līdz 28. martam galerijā Istaba būs skatāma jauno mākslinieku grupas izstāde Nieze. Izstādei darbus veidojuši deviņi jaunie vizuālās mākslas pārstāvji, kurus vienos refleksija par mentālās niezes izpausmēm, veidiem, kā tā ir skārusi viņus un kopumā par "to visapņemošo kņudinošo sajūtu".


Mākslinieku darbi radīti dažādos mākslas medijos, tādējādi atspoguļojot kā patreiz aktuālos mākslinieciskās izpausmes līdzekļus, tā arī iekšējās niezes cēloņus un paveidus. Iespējams, tos pašus, kuri bieži kairina mūs vai pat kļūst par mūsu kompānijas vienojošo elementu. Vienam tā izpaužas kā aizsargreakcija, citam jau gadiem mokoša alerģija, vēl kādam lokāli slimīga apsēstība vai vienkārši vēlme pakasīties kopā ar citiem. Gan jau arī tev, kas nesen ir kasījies.

Izstādes dalībnieki ir bakalaura un maģistra programmu Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, kā arī Islandē un Beļģijā studējoši jaunie latviešu mākslinieki, kuri jau sākuši Latvijas publiku iepazīstināt ar saviem darbiem kā vizuālajā mākslā, tā arī citās kultūras sfērās. Izstādes scenogrāfija tapusi sadarbībā ar veikalu-noliktavu DEPO. Galerijā Istaba niezēs: Madarai Betherei, Krišjānim Elvikam, Annai Malickai, Lienei Rumpei, Jānim Šniederam, Rūdolfam Štameram, Kristīnei Upītei, Inesei Zalviņai, Paulai Zvanei. 

Kuratores Elīzas Elizabetes Ramzas vadībā galerijas telpa iegūs konceptuāli būtiskas pārmaiņas uz izstādes norises laiku.

Izstāde bez maksas būs skatāma līdz 28. martam.