Meklēt
Izvēlne

GALERIJĀ MĀKSLAS XO BŪS SKATĀMA KRISTAPA ZARIŅA IZSTĀDE “ČETRAS GLEZNAS”

Galerijā Māksla XO no 12. janvāra līdz 4. februārim būs skatāma Kristapa Zariņa izstāde Četras gleznas, kas aptvers četrus lielformāta darbus, kuri tapuši 2022.–2023. gadā.

Izstādītajos darbos radīta transcendentāla vide bez laika un telpas robežām, kurā satiekas dažādu laiku vēsturiski tēli ar dažādu gadu Kristapa Zariņa gleznu varoņiem. Par ievadu jaunajai izstādē kalpo 2021/2022. gada mijā radītā glezna Laipni lūgti!

"Pēdējo divu gadu laikā esmu radījis 18 darbu sēriju, kurā iekļauti daudzu pasaules gleznotāju un skulptoru darbi, un to līdzi nestās vīzijas un kultūrtelpa. Katrs atsevišķais elements sevī iemieso konkrētā mākslinieka kultūru un pasaules skatījumu, kuru es esmu absorbējis un no jauna interpretējis pats savos mākslas darbos. Atminos, kā mākslas vēsture mani pilnībā pārņēma jau kopš pašas mazotnes un šī pieredze ir manifestējusies manās kompozīcijās. Kaut kādā ziņā ar saviem darbiem cenšos mākslas vēsturi nodot tālāk skatītājam. Radītie citu autoru darbi un to attēlojums manās gleznās ir burti, no kā veidojas vārdi – teksts. Glezniecības tehnika palīdz iedzīvināt šo tekstu.” Kristaps Zariņš.