Meklēt
Izvēlne

Globālā tīmekļa iedvesmots, Latvijas Mākslas akadēmijas 78. karnevālā taps „Virtuālais paradīzes dārzs”

Ik februāri Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) kļūst par mājām vienam no krāšņākajiem notikumiem Latvijā. Akcentējot interneta arvien pieaugošo ietekmi, LMA 2016. gada karnevāla viesi tiks aicināti svinēt digitālā laikmeta spožākos mirkļus un uz vienu vakaru kļūt par “Virtuālā paradīzes dārza” iemītniekiem. LMA 78. karnevāls “Virtuālais paradīzes dārzs” norisināsies 19. februārī un atbilstoši tēmai piedāvās plašu muzikālo un izklaides programmu.

LMA karnevāla neatņemama sastāvdaļa ir tā apmeklētāju radošās izpausmes, kas pasākumu padara par vienu no spilgtākajiem notikumiem Latvijā. Arī 78. karnevāls nebūs izņēmums. Nu jau par tradīciju kļuvusi arī nākamo apmeklētāju iesaiste pasākuma tēmas izvēlē - ikvienam bija iespēja dalīties ar savu ideju LMA karnevāla Facebook lapā. Šogad vairāku simtu piedāvājumu vidū pamanāmas bija globālā tīmekļa un tā aktualitāšu rosinātas idejas, kas kalpoja par aizmetni vienotas karnevāla tēmas - “Virtuālais paradīzes dārzs” - tapšanai.

Šīgada karnevāls taps ar bāra “Ezītis miglā” atbalstu un jau 22. janvārī tajā “Virtuālais paradīzes dārzs” ar īpašu pasākumu tiks “ieskandināts”. Bāra apmeklētājiem tiks piedāvāta arī unikāla iespēja pirmajiem iegādāties svaigi drukātās LMA 78. karnevāla biļetes.

Daļa no LMA karnevāla nakts burvības ir tam īpaši veidotās dekorācijas un mākslas objekti, par kuru tapšanu jau laikus rūpējas LMA studenti un jaunie mākslinieki no citām Latvijas mākslas skolām. Šogad talkā nākusi arī Rīgas Amatniecības vidusskola, kuras pārziņā nodota pasākuma scenogrāfijas izveide. Karnevālam speciāli veidotās instalācijas, kas ikdienā tik ierasto ēku pārvērtīs košā, virtuālā paradīzes dārza labirintā, radīs jau plašāku atzinību guvuši mākslinieki. Par īpašo atmosfēru karnevālā rūpēsies arī liels skaits brīvprātīgo palīgu.

Karnevāls durvis apmeklētājiem vērs 2016. gada 19. februārī plkst. 20.00 un turpināsies līdz pat rīta gaismai. No plkst. 21.00 apmeklētājiem būs pieejamas darbnīcas un aktivitātes, bet jau plkst. 22.00 sāks skanēt “dzīvā” mūzika. Atgādinām, ka ieeja karnevālā ir atļauta personām no 18 gadu vecuma.

Karnevāla norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmija, Kalpaka bulvārī 13, Rīgā.

Aicinām sekot līdzi karnevāla jaunumiem:
facebook.com/karnevals/
twitter.com/karnevals
karnevals.lma.lv
www.lma.lv