Meklēt
Izvēlne

Goethe-Institut Riga būs apskatāma LMA studentes Alvīnes Bautras personālizstāde

Izstādes "Cilvēciski radījumi" atklāšana Goethe-Institut Riga ar mākslinieces piedalīšanos notiks trešdien, 8. novembrī, plkst. 18:30. Tā būs apskatāma līdz 16. decembrim.

Gleznas sevī ietver ideju par cilvēka, indivīda daudzslāņaino dabu, dažādību un arī nenoteiktību. Tā ir iekšēja transformācija, deformācija, attīstība, pašanalīze, mākslas rutīna, mūžīgā kustība nezināmajā. Dzīvojot neizmērāma daudzuma informācijas laikmetā, katrs indivīds izvēlas par kādu informācijas nesēju tas kļūs. Lielākoties Alvīnes gleznās attēlotie cilvēki ir labi draugi, pašportreti vai arī iedvesma nākusi no citiem objektiem, kuros ir redzamas cilvēka ķermeņa aprises – manekeni: Dāvida skulptūra, jūgendstila maskas, kas savā veidā liek paskatīties uz cilvēku no abstraktāka skata punkta.

Alvīne Bautra,  dz. 1990.,  2010. gadā absolvējusi Rīgas Celtniecības koledžas Arhitektūras nodaļu. 2014.gadā ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros studējusi Kunsthochschule Berlin Weissensee Vācijā. 2016. gadā ieguvusi bakalaura grādu glezniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā, turpina studijas maģistrantūrā. Kopš 2014.gada regulāra dalība KUBOSHOW Mākslas mesē, Hernē, Vācijā. Personālizstādes Rīgā 2013. un 2015. gadā. Piedalījusies grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Luksemburgā, Vācijā, Ķīnā, Ēģiptē.

Izstāde notiek Gētes institūta Rīgā projekta „Dalīties un mainīties“ ietvaros. Projekta centrā ir sadarbības tīkls un eksperiments, atvērtība un līdzdarbība. Kopā ar Latvijas partneriem mēs vēlamies izmēģināt lietas, attīstīt tēmas un idejas, savest kopā cilvēkus. Tāpēc dalāmies savās telpās ar visu žanru māksliniekiem un aktīvām personām, kas darbojas kultūras un pilsoniskās sabiedrības sfērā. Mēs piedāvājam telpu institūtā, kontaktu veidošanas iespēju un platformu iniciatīvām. Apmaiņā mēs gūstam jaunus impulsus savam darbam un neierastu ieskatu citu institūciju, iniciatīvu un kolektīvu aktivitātēs.

Vairāk informācijas par mākslinieci šeit.

Informāciju sagatavoja: Goethe-Institut Riga