Meklēt
Izvēlne

Govju parādē Ventspilī piedalās arī Latvijas Mākslas akadēmijas rektors un mācībspēki

No 2012. gada 30. jūnija līdz oktobrim Ventspils pilsētas iedzīvotājus un viesus priecē vērienīgs publiskais mākslas pasākums „Govju parāde Ventspils 2012”. Daļu no eksponātiem ir apgleznojuši Mākslas akadēmijas pārstāvji.

Projektā piedalās mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Azerbaidžānas, kā arī Ventspils bērni, Ventspils Augstskolas studenti, sportisti un citi pazīstami ventspilnieki. Mākslinieku vidū ir arī Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs, prof. Kaspars Zariņš, prof. Aigars Bikše, asoc. prof. Vija Zariņa, asoc. prof. Gļebs Panteļejevs un docents Andris Vītoliņš, savukārt parādes kurators ir Raimonds Kalējs, lektors un asistents Mākslas akadēmijas Glezniecības katedrā.

Savu artavu vērienīgajā mākslas un mecenātisma projektā deva arī vairāk kā 600 pasākuma apmeklētāju, kuri ar uzlīmēm izrotāja zaļo Tautas gotiņu, veidojot to vasarīgi skaistu un ziedošu kā pļavu. Ar uzlīmēm izrotāt varēja arī zilo jūras gotiņu un dzelteno smilšu gotiņu.

Iepazīties ar neparastajiem mākslas darbiem uz „Govju parāde Ventspils 2012” atklāšanu bija ieradušies vairāk nekā 40 tūkstoši interesentu no Latvijas  un ārvalstīm. Govju parādē izmanto stikla šķiedras gotiņas, kuras māksliniekiem ir iespēja brīvi un radoši interpretēt, veidojot govju parādes eksponātus. Atbilstoši mākslinieka radošajam skatījumam, „Govju parāde Ventspils 2012” gotiņas ir gan apzeltītas, gan noklātas oļiem, krāšņi izgaismotas un pārvēstas par monumentāliem tēlniecības darbiem, kas izdaiļos Ventspils pilsētu gan dienā, gan vakara un nakts stundās.

Atklāšanas pasākuma dalībnieki varēja arī nobalstot par sev tīkamāko gotiņu. Visvairāk skatītāju simpātiju ieguva mākslinieces Mārītes Guščikas un M.Čehova Rīgas Krievu teātra veidotā govs „Piena ceļš”. Visas 24 gotiņas Ventspilī būs apskatāmas līdz oktobrim, kad tās pārdos izsolē. Atbilstoši Govju parādes starptautiskajai koncepcijai, izsolē savāktā naudas summa tiks ziedota labdarībai. Par iegūto naudas summu plānots ierīkot rotaļu laukumu bērnunama „Selga” audzēkņiem.

Detalizēta informācija par mākslinieku darbu koncepcijām, kā arī karte ar gotiņu atrašanās vietām pieejama „Govju parādes Ventspils 2012” oficiālajā mājas lapā (klikšķināt šeit).


Par starptautisko mākslas un mecenātisma projektu „CowParade”:
Pirmā Govju parāde norisinājās Čikāgā 1999. gadā. Kopš tā laika Govju parāde ir notikusi vairāk nekā 75 pilsētās visā pasaulē: Ņujorkā (2000), Londonā (2002), Tokijā (2003, 2006 un 2009), Mehiko (2005), Buenosairesā (2006), Maskavā (2006), Parīzē (2006), Romā (2010) un daudzās citās metropolēs. Govju parādē izmanto stikla šķiedras gotiņas, kuras māksliniekiem ir iespēja brīvi un radoši izpausties, veidojot govju parādes eksponātus. Pēc tam, kad gotiņu eksponēšana ir noslēgusies, norisinās izsole, kurā ikviens, kurš to vēlas, var piedalīties, lai iegādātos kādu no apgleznotajām gotiņām. Izsolē iegūtie līdzekļi tiek novirzīti labdarībai. 2012. gadā Govju parāde norisināsies Brazīlijā, Ziemeļkarolīnā (ASV), Tulūzā (Francija), Ziemeļīrijā un Ventspilī. Govju parādes licences un zīmola turētājs ir „CowParade Global Limited”.