Meklēt
Izvēlne

Guntara Sietiņa personālizstāde "Uguns siena"

No 2013. gada 25. aprīļa līdz 21. maijam galerijā „Māksla XO” aplūkojama mākslinieka, Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras vadītāja prof. Guntara Sietiņa personālizstāde „Uguns siena”. 

Mūsdienu latviešu grafikā Guntars Sietiņš ir ievērojamākais meistars, kurš izvēlas strādāt sarežģītajā un laikietilpīgajā mecotintas tehnikā. Viņa melnbaltās kompozīcijas ar nosacītajām ainavām un kaut kur starp debesīm un zemi levitējošiem priekšmetiem – lodēm, kastaņiem, cipariem un burtiem, guvušas augstāko novērtējumu un atzinību ne tikai Latvijā, bet arī daudzkārt godalgotas starptautiskās mākslas izstādēs.

Jaunākā Guntara Sietiņa personālizstāde „Uguns siena” skatītāju pārsteigs ne tikai ar mākslinieka pielietoto grafikas tehniku dažādību – mecotintu, akvatintu, fotopolimēru, bet arī krāsu – melno un sarkano, – uguni un sadegušo koka sienu. Izstādi papildinās arī jauni darbi no „Rakstu” sērijas, kur kā vienu no centrāliem simboliem mākslinieks izmanto bezgalības zīmi.

Guntars Sietiņš beidzis Latvijas Valsts Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu (1988). Sarīkojis 18 personālizstādes un piedalījies vairāk nekā 112 grupas izstādēs visā pasaulē. Saņēmis vairākas starptautiskas godalgas.

Guntara Sietiņa darbi atrodas kolekcijās – Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (Rīga, Latvija), Kuldīgas novada muzejā (Kuldīga, Latvija), M. K. Čurļoņa Nacionālajā mākslas muzejā (Kauņa, Lietuva), M. Žilinskas mākslas galerijā (Kauņa, Lietuva), Igaunijas Mākslas muzejā (Tallina, Igaunija), Valsts Tretjakova mākslas galerijā (Maskava, Krievija), Kaļiņingradas Valsts mākslas galerijā (Kaļiņingrada, Krievija).

Darba laiks:
Pirmdien – sestdien: 12.00 – 18.00
Svētdien: brīvs

Māksla XO galerija
Elizabetes iela 14, Rīga
Mājas lapa: www.makslaxogalerija.lv