Meklēt
Izvēlne

Iepirkums par Ministru kabineta apbalvojumu dizainu

Valsts kanceleja izsludinājusi iepirkumu Ministru kabineta apbalvojumu vizuālās koncepcijas pilnveidošanai.

Jaunajai koncepcija jāatbilst gan Latvijas Republikas valdības augstākā apbalvojuma statusam, gan 21. gadsimta mākslinieciskajām un tehnoloģiskajām iespējām, gan jābūt stilistiski vienotai un jādemonstrē valdības augstāko apbalvojumu statuss.

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane norāda, ka valdības augstāko apbalvojumu misija ir pateikties tiem iedzīvotājiem, kuru ieguldījums Latvijas valsts attīstībā ir būtisks un nozīmīgs. Sadarbībā ar Valsts Heraldikas komisiju ir izvērtēti pašreizējie valdības apbalvojumi, un tās rekomendācijās ir aicināts no mākslinieciskās koncepcijas viedokļa izstrādāt valdības apbalvojumus, kas būtu atbilstoši gan laikmetam, gan apbalvojuma statusam.  

„Pateicoties cilvēku panākumiem un sasniegumiem, mūsu valstij rodas jauni, iedvesmojoši varoņi, kas ceļ visas nācijas pašapziņu, vairo zināšanu vērtību, pasaulē Latvijas tēlu un vārdu nes cēli, ar lepnumu. Atbilstoši paveiktajam, valdība vēlas šiem dažādo jomu izcilniekiem pateikties īpaši. Kļūt par dizaina autoru valdības augstākajam un svinīgākajam apbalvojumam ir liels pagodinājums, tādēļ aicinu ikvienu mākslinieku piedalīties radošajā sacensībā, lai kopā izdotos radīt skaistu un statusam atbilstošu apbalvojumu,” uzsver E. Dreimane. 

Valsts Heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos Ramona Umblija pauž gandarījumu, ka beidzot izdevies uzsākt darbu pie valdības augstāko apbalvojumu dizaina pārstrādes, veidojot tos vienotā stilistikā.

„Ministru kabineta balvas goda diploms ir augstākais Latvijas Republikas apbalvojums, ko piešķir par personas ieguldījumu demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā. Diemžēl pašreizējais apbalvojuma dizains neatbilst augstākā apbalvojuma saturiskajai slodzei un idejai. Esam aicinājuši veidot jaunu valdības apbalvojumu grafisko dizainu, kas atbilstu augstā apbalvojuma statusam, laikmeta mākslinieciskajām un tehnoloģiju iespējām. Ceram uz mākslinieku – lietaskoku un jauno talantu – lielu atsaucību,” aicina R. Umblija.  

Iepirkuma mērķis ir, izmantojot radošo sacensību, iegūt iespējami labāko Ministru kabineta balvas Goda diploma un krūšu nozīmītes dizainu un valdības apbalvojumus papildinošo diplomu grafisko dizainu. Ar iepirkuma nolikumu iespējams iepazīties Valsts kancelejas mājas lapā, kā arī šī ieraksta beigās.

Komisijas priekšsēdētāja ir Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes komunikācijas jautājumos Laine Kučinska.

Komisijas locekļi ir labklājības ministre un Ministru kabineta Apbalvošanas padomes priekšsēdētāja Ilze Viņķele, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs, Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras vadītājs Guntars Sietiņš, grafiķis Gunārs Lūsis un Ministru prezidenta padomnieks kultūras un politikas plānošanas jautājumos Ints Dālderis.

Savukārt komisijas uzaicinātie eksperti ir Valsts Heraldikas komisijas priekšsēdētājs Laimonis Šēnbergs, Valsts Heraldikas komisijas locekle Ramona Umblija, Biedrības „Latvijas Dizaineru savienība” priekšsēdētājs Andrejs Broks un mākslinieks Ilmārs Blumbergs.

Dizaina izstrādei atvēlētais laiks pretendentiem būs 6 nedēļas no iepirkuma izsludināšanas dienas. Piedāvājumi iesniedzami līdz 2013. gada 4. septembra plkst. 14.00.