Meklēt
Izvēlne

Iespēja apmeklēt lekciju par Japānas leļļu vēsturi un leļļu mākslas kustību

2012. gada 10. maijā plkst. 17:00 Mazajā Ģildē notiks Mikas Mori lekcija par Japānas leļļu vēsturi un leļļu mākslas kustību. Lekcija, kurā atvēlētas vietas arī interesentiem no Mākslas akadēmijas studentu un pasniedzēju vidus, klausītājiem ļaus ielūkoties leļļu attīstībā no vissenākajiem laikiem līdz pat mūsdienām, īpaši pieskaroties leļļu mākslinieciskajam aspektam. Lai apmeklētu lekciju, interesentiem sava dalība jāpiesaka, līdz š.g. 6. maijam nosūtot e-pastu uz adresi egita.kurpniece(abols)lma.lv">

Leļļu mākslas attīstība Japānā gājusi garu ceļu no vienkāršām pirmatnējo kopienu veidotām māla un akmens lellēm līdz krāšņajām Meiteņu svētku Hina lellēm un izsmalcinātām mākslinieku darinātām autorlellēm. Kopš seniem laikiem Japānā lelles izmantotas ne tikai kā bērnu rotaļlietas, tām ir arī bijusi īpaša nozīme sadzīvē un reliģiskajos priekšstatos, tās kalpojušas kā neatņemama dažādu rituālu sastāvdaļa.

Ar laiku, attīstoties amatniecībai un pilnveidojoties leļļu izgatavošanas tehnikai, pamazām priekšplānā izvirzās leļļu mākslinieciskā kvalitāte. Tas bija būtiskākais priekšnosacījums „Leļļu mākslas kustības” dzimšanai pagājušā gadsimta divdesmitajos gados, kam ir bijusi liela ietekme Japānas leļļu kultūras vēstures turpmākajā attīstībā.

Mika Mori ir „Mori Trust Holdings Inc.” valdes locekle, kā arī Japānas leļļu un rotaļlietu zinātniskās izpētes biedrības biedre un kultūras iniciatīvas Soya pārstāve. Japānas Izglītības, kultūras, sporta, zinātnes un tehnoloģiju ministra balvas laureāte, grāmatas „Atskatoties uz lellēm” sastādītāja. Mika Mori ar lekcijām par Japānas leļļu vēsturi uzstājusies Venēcijas Universitātē 2008. gadā, Leidenes Universitātē 2009. gadā, Ņujorkā un Nicas Austrumu mākslas muzejā, Tbilisi Universitātē un Azerbaidžānas leļļu teātrī 2010. gadā, kā arī Parīzē un Portugālē 2011. gadā.

Japānas vēstniecība
Tālrunis uzziņām: +371 67812003
E-pasts: eoj.culture(abols)latnet.lv">
Mājas lapa: www.lv.emb-japan.go.jp