Meklēt
Izvēlne

Iespēja pieteikties Japānas valdības stipendijām 2015. gadam

Japānas vēstniecība informē, ka Latvijas studentiem un jauniešiem ir iespēja pieteikties Japānas valdības (Monbukagakusho) stipendijām 2015. gadam.

Tiek piedāvātas sekojošas stipendijas:

1. Pētniecība (Research Students)
Pusotru līdz divu gadu ilgā stipendija piedāvā veikt pētījumu par paša izvēlētu tēmu kādā no Japānas universitātēm; pirmie 6 mēneši paredzēti japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1980. gada 2. aprīļa, jābūt pabeigtai augstākajai izglītībai, kā arī var pieteikties augstskolas pēdējā kursa studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudījumi angļu un japāņu valodā. Japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

2. Augstākā izglītība (Undergraduate Students)
Piecu gadu stipendija piedāvā iegūt augstāko izglītību augstskolā Japānā; pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem laikā no 1993. gada 2. aprīļa līdz 1998. gada 1. aprīlim, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, kā arī var pieteikties vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu pirmo kursu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes darbi angļu valodā, matemātikā un citos priekšmetos, atkarībā no izvēlētās studiju jomas. Japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

3. Tehniskā izglītība (College of Technology Students)
Četru gadu stipendija piedāvā iegūt tehnisko izglītību koledžā Japānā (piemēram, mašīnbūves, elektrotehnikas un elektronikas, telekomunikāciju un informācijas tehnoloģiju, komunikāciju tīklu, materiālu zinātnes, arhitektūras un būvniecības, jūras inženierijas jomās); pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem laikā no 1993. gada 2.aprīļa līdz 1998. gada 1. aprīlim, jābūt pabeigtai vismaz 11. klasei. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes darbi angļu valodā, matemātikā un ķīmijā vai fizikā, atkarībā no izvēlētās studiju jomas. Japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

4. Profesionālā izglītība Japānā (Specialized Training College Students)
Trīs gadu stipendija piedāvā iegūt profesionālo izglītību koledžā Japānā (piemēram, veselības aprūpes, pedagoģijas, uzņēmējdarbības, modes, kultūras, u.c. jomās); pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem laikā no 1993. gada 2.aprīļa līdz 1998. gada 1. aprīlim, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, var pieteikties arī vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu pirmo kursu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudījumi angļu valodā un matemātikā. Japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

Ja jūs interesē iespēja mācīties Japānā, papildu informācija un pieteikuma anketas pieejamas Japānas vēstniecības mājaslapā (www.lv.emb-japan.go.jp) un Japānas vēstniecībā Rīgā, Vesetas ielā 7.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš: 2014. gada 6. jūnijs.

Pieņemšanas laiks darba dienās: 10.00–13.00, 14.00–17.30.

Tālrunis: 67812003, e-pasts: elize.spridzane(abols)rg.mofa.go.jp">