Meklēt
Izvēlne

Informatīvais seminārs "Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā un Šveices Stipendiju fonds"

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) šī gada 2. oktobrī aicina visus interesentus, īpaši augstskolu pasniedzējus, doktorantus un zinātnisko institūciju pārstāvjus, apmeklēt informatīvo semināru „Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā un Šveices Stipendiju fonds”. 

Seminārs notiks plkst. 15.00 RTU, Kaļķu ielā 1, 403. auditorijā. Tā laikā klātesošajiem būs iespēja satikt Šveices un jauno ES dalībvalstu zinātniskās apmaiņas programmas (Sciex-NMSch) pārstāvjus no Šveices, iepazīties ar projektu iesniegšanas kārtību un īstenotāju pieredzi.

Profesors Dr. Guido Vergauwen (Friburgas Universitātes rektors, Šveices un jauno ES dalībvalstu zinātniskās apmaiņas programmas prezidents) un lic. ès sc. pol. Aude Pacton (Šveices un jauno ES dalībvalstu zinātniskās apmaiņas programmas vadītāja) klausītājiem pastāstīts par Šveices augstākās izglītības un zinātnisko institūciju darbības specifiku, sniegs padomus projekta partneru meklēšanā, kā arī kopā ar VIAA pārstāvjiem skaidros projektu vērtēšanas kritērijus.

Šveices stipendiju fonda stipendiāts Jānis Justs un mentore jeb darba vadītāja RTU asoc. prof. Diāna Bajāre pastāstīs un atbildēs uz jautājumiem par savu pieredzi pētījuma izstrādē sadarbībā ar Šveices zinātniekiem.
Atgādinām, ka līdz 1. novembrim Latvijas doktoranti un jaunie zinātnieki var pieteikties finansējumam no Šveices Stipendiju fonda, lai sava doktorantūras vai pēcdoktorantūras darba ietvaros izstrādātu augstas kvalitātes pētījumus Šveicē.

Savukārt līdz 5. novembrim projektus var iesniegt grantu shēmas konkursā „Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā”, kas sniedz iespēju Latvijas augstskolām un zinātniskajām institūcijām saņemt finansējumu, lai uzaicinātu Šveices zinātniekus vadīt lekcijas vai lekciju kursus un veiktu visa veida zinātniskās pieredzes apmaiņu.

Papildu informācija par semināru un abām Šveices programmām ir pieejama VIAA mājas lapas www.viaa.gov.lv sadaļā „Šveices sadarbības programma”.

Interesenti aicināti pieteikties semināram šeit (klikšķināt te)

Papildu informācija:
Dace Zaldāte,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
Vecākā informācijas speciāliste
Tālr.: 67201170, 29207373
e-pasts: dace.zaldate(abols)viaa.gov.lv">