Meklēt
Izvēlne

Ingūnas Levšas personālizstāde "Veltījums Krāslavai"

No 2013. gada 10. aprīļa līdz 5. jūnijam Krāslavas Vēstures un mākslas muzejā skatāma jaunās mākslinieces Ingūnas Levšas personālizstāde „Veltījums Krāslavai”.

Izstāde veltīta pilsētas un ģimnāzijas jubilejai. Ingūna ir dzimusi Krāslavā un savas mākslinieciskās gaitas uzsākusi Krāslavas Mākslas skolā, šobrīd māksliniece studē Latvijas Mākslas akadēmijā, Vizuālās mākslas nodaļas Tekstilmākslas apakšnozares 2. kursā. Izstādē apskatāmie darbi pārsvarā ir grafikas un abstrakcijas izteikti piesātinātos toņos. Lielākā daļa izstādē apskatāmo darbu ir tapuši 2012. gadā, kas Ingūnai ir bijis ļoti radošs. Iedvesmu šiem darbiem māksliniece ir smēlusies gan ceļojot, gan piedaloties dažādos starptautiskos projektos, gan ietekmējoties no literārajiem darbiem un austrumu garīgajām praksēm.

2012. gadā Ingūna projekta Baltic Training programme ietvaros apmeklēja teorētiskos seminārus un apmācības Narvā, Igaunijā, un vēlāk izgāja trīs nedēļu praksi Stokholmā, tekstilmākslinieces Susanne Henriques darbnīcā. Projekta ietvaros tika izstrādāts skaņu absorbējoša tekstila dizaina ražošanas biznesa plāns uzņēmumam un prezentēts Tallinā. Savukārt Eiropas mūžizglītības programmā Grundtvig, kas notika Turcijā, māksliniece pētīja un praktiski veidoja tradicionālo turku mākslu. Projekta izskaņā Ingūna piedalījās starptautiskā radošās darbnīcas kopizstādē „Elegant Anatolian Art: Turkish Lace Works” Valsts izglītības direkcijas telpās pilsētā Çan, Çanakkale Turcijā.

Kā jau tika minēts, iepriekšējais gads Ingūnas radošajā daiļradē ir bijis piesātināts ar dažādiem projektiem, tā jūnija izskaņā, jūlija sākumā māksliniece devās uz Starptautisku tekstila simpoziju „Baltic” Nidā, Lietuvā, kura ietvaros piedalījās izstādē „Baltic Bodies and Textiles”  Nidas mākslas rezidencē – Nidos meno kolonija.

Rudenī Ingūna ar autostopu devās ceļojumā uz Franciju, kura laikā tika vākti Latvijas dabai netipiski kukaiņi un augu herbāriji, kuru motīvi vēlāk tika transformēti melnbaltos tušas zīmējumos, kurus šobrīd var aplūkot Krāslavas muzejā.

Šis gads māksliniecei ir ne mazāk notikumiem bagāts. Gada sākumā Ingūna nodibināja mākslas biedrību, kuras ietvaros izstrādāja un realizēja vērienīgo Latvijas Mākslas akadēmijas 75. karnevālu „Labvakar, dāmas un kungi”. 18. maijā – Muzeju nakts ietvaros, būs iespēja tikties ar mākslinieci un viņas domubiedriem klātienē. Savukārt maija nogalē Ingūna dodas Erasmus praksē uz 55. Starptautisko Venēcijas biennāli, kur koordinēs un administrēs Latvijas paviljonu.

Daba laiks:
Maijs – septembris
Atvērts: T - Pt 10-17, S 10-16  Sv 10-14
Brīvdiena: P, O

Oktobris – aprīlis
Atvērts: O - Pt 10-17, S 10-15
Brīvdiena: Sv, P

Krāslavas Vēstures un mākslas muzejs
Pils iela 8, Krāslava